Kolonka: Vážný kandidát. Generál Pavel poposedl blíže ke kandidatuře na Hrad

24.07.2021 10:47

Pokud by byly prezidentské volby příští týden, kandidoval bych, prohlásil letos na jaře generál Petr Pavel, bývalý předseda vojenského výboru NATO. Oficiální přihlášku do boje o Hrad však zatím stále nepodal. V rozhovoru pro Novinky.cz prozradil, zda vůbec a kdy tak hodlá učinit.

Kolonka: Vážný kandidát. Generál Pavel poposedl blíže ke kandidatuře na Hrad
Foto: Daniela Černá
Popisek: Generál Petr Pavel

O tom, že bude generál Pavel kandidovat na post hlavy státu ve volbách v roce 2023, se už spekuluje delší dobu. Jeho veřejné aktivity se jako předvolební kampaň pro prezidentské volby v roce 2023 do jisté míry tváří.

V jednom z rozhovorů uvedl, že si jej můžeme přeřadit z kolonky možného kandidáta do kolonky vážný kandidát. Zatím podle něj ale nenastal správný čas, aby byl již oslovován jako kandidát. „Neuslyšíte ode mě nic jiného než to, že všechno má svůj správný čas,“ řekl neurčitě.

„Myslím si, že teď jsme v situaci, kdy většina lidí spíše řeší další podzimní vlnu koronaviru, jestli se dostanou na dovolenou tam, kam chtějí, jestli děti půjdou na podzim do školy. Řeší podzimní volby, a prezidentské volby jsou zatím v hledáčku lidí ještě hodně daleko, takže já si myslím, že příští rok asi bude správná doba se o tom začít bavit,“ doplnil.

Celý rozhovor ZDE

Anketa

Lídr které volební strany si zatím v kampani počíná nejzručněji?

27%
1%
1%
48%
1%
12%
hlasovalo: 13312 lidí
Nečeká prý s oficiální přihláškou proto, aby zjistil, kdo se do boje o Hrad zapojí. „V mém případě to není opravdu o tom, jestli a kdo se zapojí. Já jsem reagoval na to, že bych chtěl něčím ještě přispět. Když vidím tu odezvu u lidí, tak mě to samozřejmě velice motivuje a beru to naprosto zodpovědně,“ uvedl.

A jedním dechem doplnil: „Ale zároveň říkám, že právě proto, že to beru zodpovědně, tak to nechci vystřelit jenom tak do vzduchu dlouho dopředu, protože chci mít jistotu v tom, že mi situace umožní se do toho naplno pustit, a pak bych to také chtěl oznámit v době, kdy na to už budou lidé soustředění a nebudou mít myšlenky někde jinde,“ zopakoval.

„Já si myslím, že jaro, případně časné léto příštího roku asi už bude vhodná doba. Nemám žádný termín, který bych si sám pevně stanovil. Myslím si, a vycházím i ze zkušeností, že kampaně nemají moc velký ohlas, pokud trvají příliš dlouho, protože potom už lidi spíše obtěžují, než aby je nějak motivovaly. Tak půl roku dopředu je rozumná doba,“ dodal závěrem generál Petr Pavel, který prozradil, že v boji o Hrad by podpořil senátora Pavla Fischera či Marka Hilšera. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

19:40 Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

Moderátor Luboš Xaver Veselý tentokrát v internetové televizi XTV přivítal senátora Jiřího Čunka (KD…