Komentátor Holec bez obalu: Signál pro Fialu. A pravda, ne úplně ten nejlepší

28.05.2022 10:32 | Zprávy

Publicista Petr Holec má za to, že premiér Petr Fiala (ODS) už si Čechy nezíská jen vyprávěním, kolik pomoci poskytl Ukrajině. Teď podle Holce s konečnou platností nastává čas pomoci Čechům. Vládní pětikoalice ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN se o jakousi pomoc snaží, ale Holec má za to, že to dělá až obdivuhodně špatně.

Komentátor Holec bez obalu: Signál pro Fialu. A pravda, ne úplně ten nejlepší
Foto: Repro Youtube
Popisek: Komentátor Petr Holec

Komentátor Petr Holec v textu pro sobotní MF Dnes upozornil, že průzkumy veřejného mínění pro vládu Petra Fialy nevyznívají vůbec dobře. Průzkum agentury STEM/MARK pro televizi CNN Prima News ukázal, že podle 73 % respondentů vláda lidem dostatečně nepomáhá v časech ekonomické krize. Podle dalšího z průzkumů se důvěra ve Fialovu vládu propadla k 35 %.

„Stejně lidí, jako nyní věří Fialově vládě, věřilo na podzim 2020 i vládě expremiéra a šéfa ANO Andreje Babiše. To po půlroce první vlny covidu, která poprvé od roku 1989 nejenže zavřela státní hranice, ale i většinu ekonomiky a našich životů. Byla to strašidelná doba. A kabinet premiéra Petra Fialy je na stejném čísle po necelém půlroce vládnutí. Být jím, vidím v tom jistý ‚signál‘. A pravda, ne úplně ten nejlepší,“ poznamenal Holec.

Čísla také naznačují, že klesá důvěra spotřebitelů v to, že by se mohli mít lépe. Začínají šetřit – a tím ještě víc dusí už tak hodně zkoušenou českou ekonomiku.

„Pro Fialovu vládu to znamená jediné: veřejnost už neuspokojí svojí pomocí Ukrajině a ukrajinským uprchlíkům, ale skutečnou pomocí Čechům,“ zdůrazňuje Holec.

Komentátor uznal, že o jakousi pomoc se vláda snaží, ale podle jeho názoru dělá až obdivuhodně špatné kroky. Jako když oznámila příspěvek 5000 korun na každé dítě, ale nedokázala jasně říct, zda se bude týkat rodin s ročním příjmem do milionu korun hrubého, či čistého. A teď místo rychlého zprocesování slavný pětitisícový příspěvek raději stáhla k dalším úpravám, protože podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky je třena „doladit některé detaily“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Zůstane ANO věrná i po zvolení?

Dost politiků ANO po zvolení do EP stranu opustilo. Jak si to vysvětlujete? A můžete zaručit, že vy se netrhnete, když budete zvolena? Protože vy ani nejste členka ANO. Ať se vám daří. Libor

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chceš byt 2kk v Praze? Táto, dej 800 tisíc Kč, babi, ty jenom 380. Investor poradil, bylo zle

16:04 Chceš byt 2kk v Praze? Táto, dej 800 tisíc Kč, babi, ty jenom 380. Investor poradil, bylo zle

Pořídit nový byt je kvůli přemrštěným cenám pro dnešní mladou generaci velký problém. S radou nyní p…