Komunista Dolejš drsně zpražil pražské spolustraníky: Má někdo pocit, že politická vražda není svinstvo?

26.06.2020 17:39

Pražští komunisté se důrazně ohradili proti plakátům, na nichž se praví, že komunisté zavraždili Miladu Horákovou. A Jiří Dolejš svým stranickým kolegům připomněl, že Horákovou komunisté opravdu zavraždili, když ji nechali odsoudit k trestu smrti za smyšlené zločiny.

Komunista Dolejš drsně zpražil pražské spolustraníky: Má někdo pocit, že politická vražda není svinstvo?
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Jiří Dolejš
reklama

Před 70 lety na šibenici zemřela Milada Horáková. Na smrt ji ve vykonstruovaném procesu za smyšlené zločiny poslali komunisté. Po 70 letech visí po Praze obří plakáty, které na tuto justiční vraždu upozorňují.

Pražská KSČM proti těmto plakátům protestuje. Překrucují prý historii a podněcují antikomunistickou nenávist.

„Krajský výbor KSČM Praha důrazně protestuje proti zkreslování a přepisování historické pravdy a proti rozdmýchávání antikomunistické nenávisti, která je opět vyvolávána v hlavním městě,“ stojí v prohlášení komunistů.

Podle pražských komunistů jde o útok na jednu z demokratických stran

Anketa

Má smysl existence Senátu Parlamentu ČR?

4%
96%
hlasovalo: 18064 lidí
„Jedná se o útok státem zřizovaných institucí na KSČM, na jednu z demokratických a k tomu parlamentních stran. Ostře se ohrazujeme proti tomuto prohlášení. My komunisté od samého vzniku komunistické strany, jejíž 100. výročí si příští rok připomínáme, bojujeme za důstojný život bez válek, bídy, hladu a vykořisťování. Chceme, aby se lidé nemuseli bát, že nebudou mít práci, že přijdou o střechu nad hlavu, že nebudou mít na jídlo, léky, vzdělání pro své děti. Je to kapitalismus, který vyvolává války a zabíjení, je to kapitalismus, který vytváří propastné rozdíly mezi dvěma světy, malým světem těch, kdo se na úkor ostatních topí v bohatství, a velkým světem těch, kteří jsou na či pod hranicí chudoby. Je to zločinný kapitalismus, ne myšlenka komunismu,“ stojí v prohlášení KSČM.

Netrvalo však dlouho a komunisté se dočkali protiútoku. Z nečekané strany. Jejich stranický kolega Jiří Dolejš svým soudružským souputníkům vzkázal, že justiční vražda zůstává svinstvem i po sedmdesáti letech.

„Připomínky justiční vraždy Milady Horákové jsou zcela pochopitelné. Nebo snad má někdo dojem, že politická vražda není svinstvo?“ položil řečnickou otázku.

Jiří Dolejš poslal vzkaz soudruhům

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nacher k Hřibovi: Tak já vám řeknu, co vím... Na Magistrátu se leccos šušká

21:38 Nacher k Hřibovi: Tak já vám řeknu, co vím... Na Magistrátu se leccos šušká

Hostem pořadu Horká linka v internetové televizi XTV byl poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher…