Komunista Dolejš drsně zpražil pražské spolustraníky: Má někdo pocit, že politická vražda není svinstvo?

26.06.2020 17:39

Pražští komunisté se důrazně ohradili proti plakátům, na nichž se praví, že komunisté zavraždili Miladu Horákovou. A Jiří Dolejš svým stranickým kolegům připomněl, že Horákovou komunisté opravdu zavraždili, když ji nechali odsoudit k trestu smrti za smyšlené zločiny.

Komunista Dolejš drsně zpražil pražské spolustraníky: Má někdo pocit, že politická vražda není svinstvo?
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Jiří Dolejš

Před 70 lety na šibenici zemřela Milada Horáková. Na smrt ji ve vykonstruovaném procesu za smyšlené zločiny poslali komunisté. Po 70 letech visí po Praze obří plakáty, které na tuto justiční vraždu upozorňují.

Pražská KSČM proti těmto plakátům protestuje. Překrucují prý historii a podněcují antikomunistickou nenávist.

„Krajský výbor KSČM Praha důrazně protestuje proti zkreslování a přepisování historické pravdy a proti rozdmýchávání antikomunistické nenávisti, která je opět vyvolávána v hlavním městě,“ stojí v prohlášení komunistů.

Podle pražských komunistů jde o útok na jednu z demokratických stran

Anketa

Má smysl existence Senátu Parlamentu ČR?

4%
96%
hlasovalo: 18554 lidí
„Jedná se o útok státem zřizovaných institucí na KSČM, na jednu z demokratických a k tomu parlamentních stran. Ostře se ohrazujeme proti tomuto prohlášení. My komunisté od samého vzniku komunistické strany, jejíž 100. výročí si příští rok připomínáme, bojujeme za důstojný život bez válek, bídy, hladu a vykořisťování. Chceme, aby se lidé nemuseli bát, že nebudou mít práci, že přijdou o střechu nad hlavu, že nebudou mít na jídlo, léky, vzdělání pro své děti. Je to kapitalismus, který vyvolává války a zabíjení, je to kapitalismus, který vytváří propastné rozdíly mezi dvěma světy, malým světem těch, kdo se na úkor ostatních topí v bohatství, a velkým světem těch, kteří jsou na či pod hranicí chudoby. Je to zločinný kapitalismus, ne myšlenka komunismu,“ stojí v prohlášení KSČM.

Netrvalo však dlouho a komunisté se dočkali protiútoku. Z nečekané strany. Jejich stranický kolega Jiří Dolejš svým soudružským souputníkům vzkázal, že justiční vražda zůstává svinstvem i po sedmdesáti letech.

„Připomínky justiční vraždy Milady Horákové jsou zcela pochopitelné. Nebo snad má někdo dojem, že politická vražda není svinstvo?“ položil řečnickou otázku.

Jiří Dolejš poslal vzkaz soudruhům

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

vedení

Pane Nachere, jste hodně výrazná osobnost a jako jeden z mála z ANO máte podle mě i schopnost se domluvit i s ostatními stranami. Proč tento váš potenciál nevyužijete a nekandidujete do vedení? Nebo to není podle vás možné, když je tam Babiš a jeho nejvěrnější? Podle mě je škoda, že vedení ANO není ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už se perou! Před volbami je v komisi dusno. „Uršula“ má problém

8:21 Už se perou! Před volbami je v komisi dusno. „Uršula“ má problém

Ani nenastoupil. Německý europoslanec Markus Pieper měl reprezentovat v EU malé a střední podniky. J…