Komunisté z Frýdku-Místku vyzývali na webu vojáky k dezerci

24.11.2014 17:30

Komunisté z Frýdku-Místku se opět postarali o značný rozruch. Na svých webových stránkách dnes vyzývali vojáky české armády k dezerci. Pod záložkou zpravodajství se doslova psalo: „Pokud by došlo k nasazení našich vojáků proti Ruské federaci, tak nejlepší, co můžou udělat, je následovat vzoru našich slavných legionářů, odejít do zajetí a v zajetí zorganizovat nové české protifašistické legie.“ Vedení strany se od toho distancuje a tvrdí, že jde o chybu administrátora. Informuje o tom Český rozhlas.

Komunisté z Frýdku-Místku vyzývali na webu vojáky k dezerci
Foto: Daniela Černá
Popisek: Seminář pořádala KSČM

Okresní výbor KSČM ve Frýdku-Místku na svých webových stránkách vyzýval vojáky české armády k dezerci a nabádal je k vytvoření nových legií, a to v tom případě, že by došlo k nasazení našich vojáků proti Ruské federaci.

Advokát Aleš Rozehnal pro web Echo24.cz upozornil, že jde o možný trestný čin, konkrétně o návod k porušení osobní a věcné povinnosti pro obranu státu. Za něj hrozí dva roky až osm let vězení.

Předseda okresního výboru KSČM ve Frýdku-Místku Jiří Svoboda se od článku distancoval. Podle něj se na webu ocitl chybou administrátora, který má stránky na starosti. „Okamžitě jsem vydal pokyn, aby se to stáhlo. Takové věci se dělat nemůžou,“ řekl Svoboda.

Podle komunistické europoslankyně Kateřiny Konečné byla výzva individuálním vyjádřením, které není v souladu s názorem KSČM a vyjádřením jejích představitelů. Informuje o tom zpravodajský server ČRo.

Jedná se údajně pouze o názor jedinců

„Budeme o tom i nadále diskutovat, aby se podobné případy nestávaly. Protože si opravdu myslím, že se jedná o názory jednotlivců, rozhodně ne - troufnu si říct - nějaký většinový názor ve straně.“

Komunisté z Frýdku-Místku nevyvolali rozruch poprvé. V létě na svých webových stránkách například oslavovali Čecha, který padl na východě Ukrajiny, kde bojoval ve službách proruských bojovníků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…