Konec Foldyny v ČSSD? Včera bylo pozdě, vzkazuje Dienstbier a vytáhl na něj neonacismus

14.02.2020 6:21 | Zprávy
autor: nab

Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) rozvířil vody uvnitř strany kvůli svému výroku, jenž pronesl na adresu organizace Člověk v tísni a jejího ředitele Šimona Pánka. Jeho výroky se plánuje zabývat sociální demokracie a ve vzduchu visí otázka, zda Foldyna stranu opustí. Sám ostatně oznámil, že když neodejdou místopředsedové, odejde on. A někteří jeho kolegové by jeho odchod viděli ze všeho nejraději, jako například senátor Jiří Dienstbier (ČSSD).

Konec Foldyny v ČSSD? Včera bylo pozdě, vzkazuje Dienstbier a vytáhl na něj neonacismus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

Poslanec Foldyna ve středu ve Sněmovně mluvil o snaze ovlivnit volbu ombudsmana v neprospěch později vítězného kandidáta Stanislava Křečka. Oznámil, že se dozvěděl o tom, že Pánek poslal předsedům stran SMS. V nich jim podle jeho slov „v podstatě vyhrožoval problémy“, pokud budou volit Křečka. O organizaci řekl, že „údajně pomáhá lidem“.

O jeho výrocích a budoucnosti chce proto jednat jak vedení ČSSD, tak i poslanecký klub. Někteří členové by však nejednali vůbec a Foldynovi už dávno zamávali na rozloučenou. V takovém duchu se veřejně vyjádřil senátor Dienstbier na svém Facebooku. „Foldyna na odchodu z ČSSD? Včera bylo pozdě! Člověk, který přejímá nálepkování z neonacistických webů (neomarxisté), není sociální demokrat,“ konstatoval.

Jeho názoru si nemohl Foldyna nevšimnout, sdílel jej proto na svém profilu a zajímal se o názor veřejnosti: „Co si myslíte, má Dienstbier pravdu? Je on pro vás sociálním demokratem?“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…