Konečná podporuje migranty a revizi výsledků druhé světové války, vypálil Okamura

09.05.2020 18:29

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se obul do komunistické europoslankyně Kateřiny Konečné. Komunisté tradičně patří k velkým obhájcům Benešových dekretů, ale Okamura tvrdí, že Konečná napomohla otevřít cestu k další debatě těchto dekretech. To předseda SPD považuje za velkou chybu. Vedle toho, Okamura Konečnou obvinil, že podporuje migraci lidí z Afriky do Evropy.

Konečná podporuje migranty a revizi výsledků druhé světové války, vypálil Okamura
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Tak to je nemilé překvápko. Europoslankyně KSČM Kateřina Konečná hlasovala v Evropském parlamentu pro možnost revize závěrů 2. světové války a otevření otázky zrušení Benešových dekretů. Konečná prosazuje jménem KSČM také migraci z Afriky do Evropy, kterou svým hlasováním v Evropském parlamentu vloni podpořila. Její hlasování jsou skutečně skandální,“ napsal Okamura na sociální síti Facebook.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Narážel na prohlášení Evropského parlamentu, že odsuzuje snahy o revizi nacistických, ale i stalinských zločinů. Europoslanci Zdůrazňují, že na zločiny obou diktátorů nesmí e zapomínat, ani se pokoušet je nějak zlehčovat. Jediná česká komunistická europoslanykně Kateřina Konečná, že hlasovala proti tomuto prohlášení. Podle Okamury tím ale napomáhala otevřít  a debatu o výsledcích druhé světové války a nově je vyložit. To by podle Okamury otevřelo také možnost debatovat o Benešových dekretech. Okamura si položil otázku, proč se Konečná zachovala právě takto.

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyne - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Vyčetl také Konečně, že podporuje migraci lidí z Afriky do Evropy. Odvolával se na usnesení europarlamentu z 26. března 2019 o základních právech lidí afrického původu v Evropě (2018/2899(RSP)). „Evropský parlament… žádá Komisi a členské státy, aby s ohledem na stávající právní předpisy a postupy zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU,“ citoval Okamura z tohoto usnesení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…