Kostlivců jsou tu plná patra. Náměstek Andreje Babiše zjistil, že úřad dával peníze Renatě Vesecké

19.06.2014 8:37

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových platil nemalými částkami například Renatu Veseckou a Pavla Kučeru jako poradce v citlivých kauzách. Hospodářské noviny píší, že se však nenašly žádné doklady o tom, že by něco pro úřad skutečně udělali. Zároveň prozatímní šéf úřadu Ondřej Závodský říká, že kostlivců jsou tam plná patra.

Kostlivců jsou tu plná patra. Náměstek Andreje Babiše zjistil, že úřad dával peníze Renatě Vesecké
Foto: Hans Štembera
Popisek: Renáta Vesecká

Dva roky měl podle HN strategický úřad spravující miliardové majetky VIP poradce z řad špiček justice. Poradci byli prý pečlivě utajovaní a byla mezi nimi například bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká nebo bývalý místopředseda Nejvyššího soudu ČR Pavel Kučera.

Deník uvádí, že za 35 tisíc měsíčně měli radit v citlivých kauzách jako je Diag Human nebo Mostecká uhelná. Jenže jak informují HN, nový prozatímní šéf úřadu Ondřej Závodský nenašel žádné dokumenty, co vlastně Vesecká s Kučerou dělali. Navíc prý pochybných poradenských smluv objevil více a některé chce předat policii.

Bývalý šéf úřadu Vaněk říká, že s Kučerou a Veseckou probírali vysoce důvěrné věci, například taktiku v kauze Mostecké uhelné společnosti nebo stamilionový případ ukradených emisních povolenek. Proto se podle Vaňka vše odehrávalo ústně. Písemné záznamy se nedělaly údajně kvůli nebezpečí úniku.

Našly se i promlčené pohledávky

„Je tu oblast poradců a firem, v jejichž pozadí lze vysledovat jakési penězovody, protože ti lidé nedělali nic. Šlo přitom o sumy v řádu milionů ročně,“ řekl náměstek ministra financí a prozatímní ředitel úřadu Závodský.

Kontrola smluv podle Závodského zároveň ukázala ještě další vážné nesrovnalosti. Například prý promlčené pohledávky za desítky milionů korun. Bývalý ředitel Vaněk se tomu podle HN diví – tvrdí, že úřad vše řádně vymáhal. „Kostlivců jsou tu ne plné skříně, ale plná patra – úplná kostnice,“ uvedl Závodský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

18:46 VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

Zastánci zakotvení práva držet zbraň do české ústavy vzpomínají na smutný Mnichov v roce 1938, kde b…