Křesťané čelí ve světě genocidě. A korektní Západ je místo podpory přejmenoval na „uctívače Velikonoc“, zamýšlí se při svátcích Jaroslav Bašta

07.07.2019 7:18

Diplomat Jaroslav Bašta se ve svém komentáři pro server PrvniZpravy.cz rozepsal o tom, jak hluboké jsou křesťanské kořeny evropské civilizace, a připomněl problém pronásledování křesťanů. V některých státech dle jeho slov naplňuje definici OSN pro zločin genocidy.

Křesťané čelí ve světě genocidě. A korektní Západ je místo podpory přejmenoval na „uctívače Velikonoc“, zamýšlí se při svátcích Jaroslav Bašta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

„První, kdo se tím začal v loňském roce zabývat, byl ministr zahraničních věcí Velké Británie Jeremy Hunt. Ten v prosinci 2018 ustavil expertní komisi, zabývající se situací křesťanských komunit na Blízkém východě, v Severní Africe, Asii a Latinské Americe. Jejich závěr byl šokující: v současné době ve světě neexistuje jiná náboženská skupina, která by byla více pronásledovaná a perzekvovaná. Svým rozsahem toto pronásledování překonává vše, co křesťanské církve zažily za poslední téměř dva tisíce jejich existence. V některých zemích útisk křesťanů svým rozsahem odpovídá trestnému činu genocidy,“ zmínil Bašta a poukázal i na statistiky, které se k tomu objevily. 

„Pronásledování křesťanů zesílilo v důsledku nárůstu náboženského konzervativismu v Saúdské Arábii, Turecku a Íránu. Například turecká média je označují za hrozbu stabilitě státu, za agenty Západu, za špatné Turky. Dle odhadů jich tam žije přibližně 200-300 tisíc ve státě, který má 80 milionů obyvatel. Školní učebnice v Saúdské Arábii obsahují jak antisemitské, tak protikřesťanské vyjádření,“ dodal. Uvádí pak i situaci v Indii, Pákistánu, Bangladéši, Nepálu a Srí Lance, kdy dle jeho slov je hlavním motivem protikřesťanské nenávisti islám.   

Původní text ZDE.

„Britští sociologové, kteří pomáhali s vypracováním této analýzy, si všímali také toho, proč Západ před touto genocidou zavírá oči. Došli k smutnému závěru, že za to může politická korektnost. Krátce po zveřejnění této jejich studie jim dali za pravdu politici jako Barack Obama, Hillary Clintonová a další členové Demokratické strany v USA, kteří 258 křesťanů zavražděných 21. 4. při velikonočních bohoslužbách na Srí Lance nazvali ‚uctívači Velikonoc‘, tedy za příslušníky náboženství, jehož jméno se nevyslovuje. Od té doby to víme – termín křesťan a křesťanství není politicky korektní, takže se o něm nesmí ani mluvit, ani psát,“ uzavřel Bašta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do p*dele, kde je nový Menšík a Kopecký? Proč tam nedáte Nárožného? Slavný Čech se rozčílil na filmaře

7:45 Do p*dele, kde je nový Menšík a Kopecký? Proč tam nedáte Nárožného? Slavný Čech se rozčílil na filmaře

Designér a herní vývojář Daniel Vávra se na svém facebookovém profilu vyjádřil k podle svých slov ot…