Křik z Německa: Čím dál více lidí prý chce zbraň. Z vlády Merkelové ale zaznělo...

21.08.2016 8:26

Server deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung přináší informace o politickém sporu, který se rozhořel mezi vládní CDU/CSU německé kancléřky Angely Merkelové a předsedkyní Alternativy pro Německo (AfD) Frauke Petryovou. Ta dala najevo, že by lidé měli mít možnost bránit sami sebe a své blízké, a dočkala se kritiky.

Křik z Německa: Čím dál více lidí prý chce zbraň. Z vlády Merkelové ale zaznělo...
Foto: pixabay.com
Popisek: Zbraň - ilustrační foto
reklama

Místopředseda CDU Thomas Strobl zkritizoval předsedkyni AfD Frauke Petryovou. Prohlásil, že chce z Německa udělat „Divoký západ“. Stojí za připomenutí, že se v podobném duchu vyjadřovali i někteří čeští politici poté, co prezident Miloš Zeman před několika týdny hovořil o právu českých občanů nosit zbraň.  

Čím si Frauke Petryová vysloužila ostrá slova? Dala jasně najevo, že nevidí problém v tom, že roste zájem o získání zbrojního pasu v Německu. „Není zde žádný důvod k obavám... Každý, kdo dodržuje zákon, by měl mít právo chránit sám sebe, svou rodinu a své blízké,“ konstatovala.

Thomas Strobl má za to, že o bezpečnost občanů by se měl v první řadě starat stát. „Paní Petryová má zřejmě za to, že stát kapituloval a občany je třeba chránit ve stylu Divokého západu... Bezpečnost občanů má zaručit stát,“ je přesvědčen politik vládní CDU/CSU.

Není bez zajímavosti, že podle průzkumu pro Bild am Sonntag AfD poněkud ztrácí podporu voličů. Kritika vnitřní bezpečnosti v Německu straně zřejmě nejde k duhu. Oproti průzkumu z posledního týdne ztratila strana Frauke Petryové jeden procentní bod. V tuto chvíli má Alternativa pro Německo podporu 10 procent voličů, zatímco CDU/CSU Angely Merkelové by volilo 34 procent dotázaných. Němečtí sociální demokraté by obdrželi hlas 23 procent voličů. Zelení mají 13 procent a Die Linke 9 procent. Liberální FDP by získala 5 procent.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…