Krnáčová a spol. provedli radikální řez. Herny v Praze skončí

27.11.2015 6:07 | Zprávy

Pražští zastupitelé schválili novelu vyhlášky o hazardu, která zakazuje všechny herny v hlavním městě. Zrušeno tak bude 212 heren, zůstat bude moci jen 101 provozoven označených jako kasina.

Krnáčová a spol. provedli radikální řez. Herny v Praze skončí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na mimořádné schůzi zastupitelstva svolané opoziční ODS a TOP 09 se nepodařilo primátorku Adrianu Krnáčovou odvolat. Nebyl schválen ani program schůze, takže se nekonala

Zastupitelé odhlasovali také úplný zákaz hazardu včetně kasin v Praze 4. Návrh předložený primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) původně počítal pouze s omezením počtu heren o necelou stovku na 215 provozoven. Zastupitelé její předlohu prostřednictvím pozměňovacích návrhů zásadně upravili.

Novela bude platit od 1. ledna příštího roku, poté už nebudou vydávány a prodlužovány hernám licence. Zavírání provozoven má být postupné. Záležet bude na tom, jak rychle zvládnou úředníci rušení heren zpracovat, budou totiž muset řešit mnoho jednotlivých případů. Podle odhadu některých zastupitelů by mohly herny fakticky z ulic začít mizet zhruba za rok.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Vystoupení z NATO

Podle mě jediný, kdo chce z NATO fakt vystoupit jsou komunisté, takže podle mě to fakt nehrozí. Ale zajímá mě, proč se tak bojíte referenda o vystoupení z EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Foltýn vyprávěl v rádiu pohádku. „Cokoliv je proti fašounům a komunistům, je dobře“

18:18 Foltýn vyprávěl v rádiu pohádku. „Cokoliv je proti fašounům a komunistům, je dobře“

„Cokoliv je proti fašounům a komunistům, je dobře,“ řekl ve vysílání veřejnoprávního rozhlasu koordi…