V roce 2007 si Mirek Topolánek mohl z ostudy ušít kabát, když na opoziční poslance ukázal vztyčený prostředníček. Těm se nelíbilo, že ministři Topolánkovy vlády nechodí na jednání dolní komory. A Topolánek dal tehdy jasně najevo, co si o jejich stížnostech myslí. Později se však za své vulgární gesto omlouval a vysvětloval, že šlo o nonverbální komunikaci s tehdejším lidoveckým poslanec Miroslavem Kalouskem, kterému prý vzkazoval: „Kalousku, jsi jednička.“
O rok později zase Miroslav Kalousek vztyčil prostředníček ve chvíli, kdy promlouval tehdejší poslanec a dnes vězeň teplické věznice odsouzený za korupci ve věci dotací, David Rath.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

_profil_top.jpg)
