Kůň ve Sněmovně? „Fakáč“ Vondráčka: Už začala zábava

22.01.2020 13:18

Předseda Sněmovny má na triku trapas podobný tomu, co před lety předvedl expremiér Mirek Topolánek. Ačkoli premiér Andrej Babiš před sedmi lety sliboval, že se zástupci hnutí ANO budou chovat lépe než představitelé údajně špatných tradičních stran, stávající předseda Sněmovny Radek Vondráček dokázal, že se umí chovat stejně hulvátsky jako kdysi Mirek Topolánek nebo Miroslav Kalousek.

Kůň ve Sněmovně? „Fakáč“ Vondráčka: Už začala zábava
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Ondráček a Radek Vondráček
reklama

V roce 2007 si Mirek Topolánek mohl z ostudy ušít kabát, když na opoziční poslance ukázal vztyčený prostředníček. Těm se nelíbilo, že ministři Topolánkovy vlády nechodí na jednání dolní komory. A Topolánek dal tehdy jasně najevo, co si o jejich stížnostech myslí. Později se však za své vulgární gesto omlouval a vysvětloval, že šlo o nonverbální komunikaci s tehdejším lidoveckým poslanec Miroslavem Kalouskem, kterému prý vzkazoval: „Kalousku, jsi jednička.“

Anketa

Měl by být člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka odvolán Poslaneckou sněmovnou?

98%
2%
hlasovalo: 20001 lidí

O rok později zase Miroslav Kalousek vztyčil prostředníček ve chvíli, kdy promlouval tehdejší poslanec a dnes vězeň teplické věznice odsouzený za korupci ve věci dotací, David Rath.

A ačkoli hnutí ANO slibovalo, že se jeho zástupci budu chovat jinak než představitelé údajně špatných tradičních stran, stávající předseda Sněmovny Radek Vondráček se opět projevil. Ještě před začátkem dnešní schůze pozdravil poslance stejným hulvátským gestem – vztyčeným prostředníčkem. Později začal vysvětlovat, že šlo jen o legraci, ale příběh Vondráčkova vztyčeného prostředníčku už si začal žít svým vlastním životem.

Prostředníček

Komentátor serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo zařadil vedle Vondráčka i předsedu hnutí ANO Babiše a šéfa poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka.

„Ahoj, jsem Radek a je mi 46 let. Máme tady s kámošema v klubu takovej zvyk zdravit se takhle legračně, aspoň Faltýnek to tak dělá na nás, a když přijde Šéf, dělá to zas na Faltýnka. A pak to děláme všichni na vás. Tak čau, lidi, jdu si pro kytaru a večer si tu trochu zajamujeme. V jako Vondráček. EDIT: Předseda PSP ČR se omlouvá veřejnosti, ‚Láďa Okleštěk‘ (poslanec ANO) se prý neurazil,“ napsal k tomu Šídlo.

Vondráčkův prostředníček

Ironicky doplnil, že on jako novinář takhle vždycky zdraví při příchodu do Sněmovny. A že Vondráčkovo gesto vlastně docela přesně vystihuje, co si premiér Andrej Babiš myslí o zákonodárcích.

V diskusi pod příspěvkem také zaznělo, že na místo demokracie žijeme v buranokracii. Když prezident Miloš Zeman může na vlnách Českého rozhlasu vyslovit slovo „k**da“, případně „ekonomický zm*d“, Vondráček v podstatě jen pokračuje v zavedené politické (ne)kultuře.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Analytik Jakub Kalenský k tomu napsal, že šílený římský císař Caligula poslal do senátu koně. Andrej Babiš poslal Vondráčka a ten se zachoval tak, jak se zachoval.

Vondráčkův oristředníček

Poslanec Dominik Feri sdílel video zachycující Vondráčkovo počínání s poznámkou, že možná nebude ve Sněmovně úplně nejmladší.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

21:20 Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

Hostem pořadu Interview ČT24 byl nový veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Vyjádřil se k polariza…