Landa bude v úterý jednat s Babišem. A s ním přijdou lidé, které musí brát vážně

11.02.2021 20:05

Herec, zpěvák a kritik mnohých vládních restrikcí Daniel Landa se v úterý sejde s premiérem Andrejem Babišem (ANO) ve Sněmovně. Na setkání, které zprostředkovává předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), Landu doprovodí též epidemiolog Jiří Beran, imunolog Jaroslav Svoboda, předseda výboru podnikatelských odborů Radomil Bábek či ekonom a proděkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze Miroslav Ševčík. Řešit budou způsoby, jak „rychle a bezpečně otevřít Česko“.

Landa bude v úterý jednat s Babišem. A s ním přijdou lidé, které musí brát vážně
Foto: Repro Youtube
Popisek: Daniel Landa mluví ve sněmovně

Anketa

Chcete, aby vláda Andreje Babiše dovládla do voleb?

84%
9%
hlasovalo: 25328 lidí
Významní akademici a vědci mají společně s Landou o vládních restrikcích jednat se zástupci vlády a premiérem Babišem od úterní 11. hodiny. Setkání má být přenášeno on-line.

Pro ParlamentníListy.cz se skupina vyjádřila, že setkání bude pokračováním lednového Landova vystoupení na půdě Sněmovny, kdy zpěvák požadoval „vznik platformy, kde vedle vládních odborníků zasednou i přední čeští nevyslyšení imunologové, epidemiologové a další odborné kapacity, aby společně našli bezpečnou cestu k rychlému otevření Česka“.

„Premiér Andrej Babiš tento požadavek zástupce Blanického manifestu akceptoval, a tak na půdě Poslanecké sněmovny proběhne první vážný dialog představitelů vlády ČR s občanskou opozicí od vypuknutí pandemie koronaviru v únoru roku 2020,“ komentuje iniciativa.

Skupina vidí svůj cíl v nalezení způsobu, jak „rychle a bezpečně uvolnit život v České republice pro široké spektrum lidských činností, které jsou nyní omezovány, a to v mnoha případech až likvidačním způsobem“.

V rámci Blanického manifestu Landa společně s dalšími osobnostmi kritizují, že se z práv občanů stávají „relativní a dočasná privilegia“. „O našich životech se snaží rozhodovat jiní, nabízejíce falešnou iluzi bezpečí, péče a ochrany postavenou na úřady vynucované solidaritě, o jejíchž příjemcích ovšem nerozhodujeme my. Z pozice jakýchsi vševědoucích skupin je nám vnucován jednostranný výklad světa, spojený s novým a vyprázdněným jazykem, stejně jako s omezenou možností se k tomuto výkladu vyjádřit v otevřené demokratické diskusi bez hrozby vyloučení ze společnosti. Kritické myšlení a otevřená diskuse, které vždy sloužily jako ověřený nástroj tvůrčího vývoje společnosti, jsou omezovány a nahrazovány předepsaným myšlením a společenským vylučováním těch, kteří věci vidí jinak,“ upozorňují.

„Požadujeme, aby jakkoliv definované potřeby společnosti jako celku nikdy nebyly nadřazeny svobodě jednotlivce s výjimkou trestných činů. Jakýkoliv nadřazený nebo rodičovský přístup státu k občanovi je zcela nepřípustný,“ píše se na stránkách Blanického manifestu, s nímž Landa objížděl v loňském roce republiku a který již podepsalo více než 20 tisíc občanů.

Babiš na lednové schůzi s Landou ve Sněmovně odmítal, že by nyní měli živnostníci a podnikatelé nějaké problémy kvůli nedostatečným kompenzacím. „Nemyslím si, že bychom nedostatečně podpořili živnostníky, podnikatele,“ nesouhlasil tehdy s Landou. Podle něj prý ani „není tendence omezovat svobodu“.

„Už toho bylo dost. Pak už to bude hlavně o vás. Vy jste ta moc,“ dodává ke své úterní schůzce s Babišem Landa na svém facebooku a připojil svůj protestsong totožně nazvaný „Blanický manifest“.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

12:21 V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

Ačkoliv někteří již zapomněli, ministerstvo zdravotnictví bývalo pod velkým tlakem kvůli tomu, jak s…