Laudát odpovídal čtenářům: Budíka nepotřebuje náš předseda, ale lidé, kteří volili Babiše

17.05.2014 13:12

Místopředseda poslaneckého klubu TOP 09 František Laudát na svém profilu ujistil čtenáře ParlamentníchListů.cz, že předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg nepotřebuje koupit žádný budík. Laudát se naopak domnívá, že probudit by potřebovali příznivci šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který podle svých slov hodlá premiéra Sobotku (ČSSD) vzít lopatou. K probuzení podle Laudáta budou jeho voliči potřebovat užít si jeho politiku na vlastní kůži.

Laudát odpovídal čtenářům: Budíka nepotřebuje náš předseda, ale lidé, kteří volili Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

I na server ParlamentníListy.cz doléhají slovní přestřelky mezi šéfy politických stran, ale také ozvěny televizních debat. Jeden z čtenářů se prostřednictvím profilu obrátil na místopředsedu poslaneckého klubu TOP 09 Františka Laudáta s dotazem, zda uvažuje o zakoupení budíku „předsedovi Karlovi". Tazatel tak narážel na Schwarzenbergovo údajné časté podřimování například ve sněmovně.

Poslanec Laudát se ale v odpovědi zaměřil spíše na politického protivníka – šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. „Nevím, jaký budík bych měl koupit příznivcům hnutí ANO. Pan ministr chce aktuálně probrat premiéra lopatou. Takže asi bude potřeba nějaká silná siréna. Karel Schwanzenberg budit nepotřebuje,“ odpovídá stroze Laudát.

Celá otázka s odpovědí ZDE:

Do vztahů koaličních partnerů Andreje Babiše (ANO) a premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) se totiž nyní ostře promítají neshody okolo kandidáta do EP Pavla Teličky, který je zároveň kandidátem hnutí ANO na eurokomisaře. Jejich spor nabral obrátky, když deník Právo napsal, že firma BXL Consulting, v níž je Telička významným společníkem, inkasovala od společnosti NWR, která patří OKD a kterou Bakala spoluvlastní, celkem 1 975 000 eur.

„Telička se neztratí a dokáže se včas přisát na nějakého miliardáře,“ prohlásil na adresu kandidáta ANO premiér Bohuslav Sobotka. To ovšem rozlítilo Andreje Babiše. Ten prostřednictvím tisku zase vzkázal: „To si Sobotka dovolí říct? Já, kdybych měl na triku privatizaci OKD, tak někam zalezu a mlčím. Já mu dám lopatou, pokud nepřestane. Nechápu, proč náš koaliční partner takhle hodnotí pana Teličku, kterého sám v roce 2004 jmenoval eurokomisařem.“

V dalších odpovědích se Laudát vyjadřoval k pořadu Michaely Jílkové v ČT Máte slovo, kde ve čtvrtek oponoval právě ministru financí  Andreji Babišovi. Živá debata na téma, zda je možné stát řídit jako firmu, čtenáře zjevně zaujala. „Bylo vám hodně horko,“ ptal se jeden z nich ironicky.

„Budete se divit. Byla mně hrozná zima. Příště se musím obléci. Navíc mně bylo dost špatně," odepsal poslanec. Pak pro vyjasnění dodal, že příčiny jeho indispozice byly ryze soukromé, a nepatřil mezi ně výstup ministra Babiše.

Celá odpověď Františka Laudáta ZDE:

Vláda musí hledat, kde vzít na rozdávání

Veřejnost také zaznamenala informace, že ministr financí Babiš údajně navrhuje zrušit slevu na dani pro živnostníky. Čtenář se Františka Laudáta ptá, a zdá se, že s u určitým zděšením: „Nemyslíte, že Babiš už úplně zešílel?“ Čtenář by podle svých slov rád znal názor TOP 09 na zmiňovaný návrh.

„Sobotka a Babiš zatím slibují rozdávat, už s tím začali. Teď musí začít hledat, kde na to vzít. Pan Babiš má dost pravicovou rétoriku, ale dělá s panem Sobotkou politiku levicovou. Možná to zítra zase popře, že sáhne na živnostníky. V každém případě to považuji za zlou zprávu,“ říká k tomu Laudát a zároveň opět burcuje potencionální voliče. „Ale co nadělám, v tuhle chvíli má zástupy čím dál fanatičtějších stoupenců. Obávám se, že lidé si jeho „politiku“ budou muset užít na vlastní kůži. Bohužel i ti, kteří ho nevolili,“ povzdechl si na svém profilu poslanec TOP 09 František Laudát.

Celá otázka s odpovědí ZDE:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Neúcta ke stáří roste. Senioři ohroženým druhem, jejich sebevraždy varují

8:42 Neúcta ke stáří roste. Senioři ohroženým druhem, jejich sebevraždy varují

„Oddělejte do jednoho měsíce všechny své vrstevníky v okrese a prokažte, že máte nárok na svůj důcho…