Ležáky si připomenou 76. výročí vypálení osady nacisty

24.06.2018 6:01 | Zprávy
autor: mp

Vypálení osady Ležáky na Chrudimsku a vyvraždění tamních obyvatel nacisty před 76 lety připomene dnes dopoledne pietní shromáždění v místech, kde vesnice stála. Shromáždění začne bohoslužbou, následovat bude položení věnců a projevy hostů v čele s předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO), píše ČTK.

Ležáky si připomenou 76. výročí vypálení osady nacisty
Foto: Archiv
Popisek: Německý tank Tiger

Vzpomínkový akt asi půl hodiny před polednem zakončí zapálení ohně a seskok parašutistů.

Ležáky nacisté vypálili 24. června 1942 v rámci odvety za atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha, dva týdny po vyhlazení středočeských Lidic. Gestapo odhalilo, že parašutisté vyslaní z Británie udržovali z Ležáků vysílačkou Libuše spojení mezi domácím a zahraničním odbojem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Motoristé

Nemyslíte, že nebýt Motoristů, tak je na tom vaše vláda líp? Aspoň na mě to působí tak, že vám dost kazí reputaci, že není měsíc, kdy by se neřešilo něco kolem nich a zazdí to pak i to dobré, co třeba děláte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď  se hraje podle našich pravidel. Ať se to líbí nebo ne.“ Poslankyně k protestům

16:55 „Teď se hraje podle našich pravidel. Ať se to líbí nebo ne.“ Poslankyně k protestům

DENÍK POSLANKYNĚ Poslankyně Motoristů sobě Gabriela Sedláčková se tentokrát věnuje protestů,. které …