Lidi, neblbněte, volá ekonomka Šichtařová. Zde je důvod

24.05.2019 9:10 | Zprávy
autor: mp

Ekonomka Markéta Šichtařová bije na poplach. Nejen v české ekonomice podle ní tiká bomba.

Lidi, neblbněte, volá ekonomka Šichtařová. Zde je důvod
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová

Česká ekonomika stále roste a odbory trvají na tom, že by měly růst i mzdy. Ekonomka na blogu serveru iDNES.cz však upozorňuje, že ještě rychleji než mzdy rostou dluhy českých domácností. Každý Čech včetně nemluvňat dluží v průměru přes 200 tisíc korun. Mohou za to především hypotéky. Ty jsou často velmi vysoké, ale lidem se zatím daří je splácet. Zatím.

Podniky však už několik měsíců varují, že ekonomika zpomaluje. Podle Šichtařové je to v tuto chvíli důležitější informace než zprávy o demonstracích středoškoláků proti hrozící změně klimatu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

sledujte náš YouTube kanál ParlamentníListy TV. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Hazardování

Jak přesně dle vašeho vyjádření stát hazarduje s bezpečím dětí i stabilitou zdravotního pojištění? Mimochodem podle mě je toho víc, s čím hazarduje.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žumpa, to se vám vrátí. Rajchl setřel Drtinovou

16:25 Žumpa, to se vám vrátí. Rajchl setřel Drtinovou

Poslanec a předseda PRO Jindřich Rajchl vzkázal novinářům a jmenovitě Daniele Drtinové z DVTV, že ni…