Lidovci chtějí vést děti k evropským hodnotám. Vláda to zřejmě odmítne

03.03.2019 6:30 | Zprávy

Poslanci v čele s opoziční KDU-ČSL asi nezískají v pondělí podporu vlády pro novelu, která má ve školském zákoně zdůraznit mezi obecnými cíli vzdělávání výchovu k evropským kulturním hodnotám, píše ČTK.

Lidovci chtějí vést děti k evropským hodnotám. Vláda to zřejmě odmítne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

Proti předloze se podle předkládací zprávy na vládním webu postavila téměř všechna ministerstva, která se návrhem zabývala.

Ministerstvo školství uvedlo, že současnou úpravu obecných cílů vzdělávání považuje za „dostatečnou, dobře promyšlenou a vyváženou, a navrhované změny tedy nejsou nutné“. Ministerstvo kultury návrh označilo za „nadbytečný a nepotřebný“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Fakt chcete povolit eutanazii i 14 letým dětem?

A to by o ní jako rozhodli sami, na rodičích by nezáleželo? Zajímavé také je, že trestně právní odpovědnost třeba snížit nechcete, ale tohle byste 14-ti letým povolili, nepřijde vám to absurdní a těžký hazard se životy dětí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyteční. Žantovský se nepáral s těmi, kdo lomí rukama nad Stačilo!

4:44 Zbyteční. Žantovský se nepáral s těmi, kdo lomí rukama nad Stačilo!

Podle Petra Žantovského přebírají média hysterii dnes již bývalých členů SOCDEM. Sám Žantovský řeči …