Lidovci v Brně chtějí, aby děti sbíraly papíry na ulici. Naučit se tak mají čistotě

08.09.2014 16:12 | Zprávy
autor: vam, čtk

Brněnská KDU-ČSL chce podnítit sněmovnu a Senát k jednání o úpravě školních osnov, aby obsahovaly více výchovných hodin vedoucích k ochraně majetku. ČTK to dnes řekla kandidátka na primátorku Klára Liptáková (KDU-ČSL). Brno dá ročně několik milionů korun na odstraňování následků sprejerů a další miliony korun na jiné řádění vandalů. Podle Liptákové je potřeba dětem vštěpovat úctu k majetku už od útlého věku. Lidovci chtějí na vandaly vyzrát i tím, že by zavedli více strážníků do ulic a při odhalování činů by více spolupracovali s občany.

Lidovci v Brně chtějí, aby děti sbíraly papíry na ulici. Naučit se tak mají čistotě
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

„Jsem přesvědčená, že škola v dnešní době příliš nevychovává proti vandalismu a aby děti ctily hodnoty různých věcí," uvedla Liptáková. Podle ní by děti mohly v rámci výuky chodit po ulicích a například sbírat papíry ze země. „Nejenže by tím zvelebovaly prostředí, ale zároveň by se naučily čistotě," uvedla Liptáková.

Na čtyři ulice by měl být jeden strážník

Strana by také chtěla více spolupracovat s lidmi. „Musíme učit obyvatele angažovanosti, protože je jasné, že pokud lidé skutky vandalů vidí a neoznámí, sama policie všechny pachatele nechytí," zdůraznila Liptáková. V ulicích by podle lidovců ale mělo být i více strážníků. „Na čtyři ulice bychom zavedli jednoho strážníka, který by znal a respektoval obyvatele ulic a opačně. Kriminalita je otázkou příležitosti. Pokud zvýšíme počet policistů, snížíme tím kriminalitu," uvedla Liptáková s tím, že ušetřené peníze za opravy by mohly posloužit na jiné věci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…