Livia Klausová: Nebudu prezidentkou. Umíte si představit, že by mi Klaus dělal zázemí?

12. 4. 2012 7:52

Necelý rok zbývá nynější první dámě Livii Klausové k odchodu z Hradu. V rozhovoru pro Instinkt zmiňuje například to, že se prezidentkou určitě nestane, navíc k tomu po boku Václava Klause nemá zázemí.

Livia Klausová: Nebudu prezidentkou. Umíte si představit, že by mi Klaus dělal zázemí?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus s chotí

Livie Klausová si úřadování na Pražském hradě nedovede představit. Ačkoli by ji podle Instinktu rádo vidělo poměrně dost lidí na Hradě, sama tomu šance nedává.

Podle Klausové je potřeba, aby při plnění této funkce bylo doma pevné zázemí. Ačkoliv doslova prohlásila, že „ocenění, co Vašek pro tuhle zemi udělal, teprve přijde,“ jako pan Thatcher by být Václav Klaus neuměl. „Dovedete si představit, že by mi takové zázemí dělal Václav Klaus? Asi těžko, že?“ dodává první dáma.

Dále v rozhovoru uvádí, že je podle ní přímá volba prezidenta marná a že více fandí volbě nepřímé. „Volby dnes nezávisí jen na kvalitě kandidáta, ale spíš na médiích a kampani. V nepřímé volbě jsme měli jistotu, že se na kandidátovi musela shodnout určitá skupina lidí,“ sděluje Instinktu Klausová. Může se podle ní totiž stát, že se v přímé volbě vytvoří kandidát, kterého nikdo předtím neznal. „A už se nám to jednou stalo, když se při první volbě prezidenta najednou objevil pan Švejnar,“ dodává.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdy

19:13 Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdy

Zemanův nakonec neúspěšný soupeř v boji o Hrad, akademik Jiří Drahoš, který na důchod zakotvil v Sen…