Loď se potápí. Můj táta sem došel se Svobodou. Tohle všechno jsme se dozvěděli na Vlasteneckém setkání v Příčovech

16.08.2020 15:13 | Zprávy

REPORTÁŽ Evropská unie mi připadá jako dokonaný „sojúz“. Ztvárnil jsem příslušníka StB, kterému Havel nese čaj. Peníze jsou jen papírky. To jsme se mj. dozvěděli na sobotním Vlasteneckém setkání v Příčovech. Kamery hlavní program přenášely online, takže jsme se zaměřili na jiné aktéry, o nichž nejspíš nebude nikde ani zmínka. Na organizátorku akce, na kandidáta Trikolóry hrajícího v novém filmu Havel, a na člena Národní domobrany.

Loď se potápí. Můj táta sem došel se Svobodou. Tohle všechno jsme se dozvěděli na Vlasteneckém setkání v Příčovech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Druhý ročník Vlasteneckého setkání v Příčovech

„Jestli Evropa bude německá a Německo turecké, tak náš konec bude tristní,“ prohlásil mimo jiné poslanec za hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jiří Kobza. Řekl to v rámci prvního panelu diskutérů nazvaném Zahraničí a bezpečnostní politika na Vlasteneckém setkání v Příčovech u Sedlčan. Konal se tam už druhý ročník této akce...

Dáma v černém

Z autobusu u křižovatky na Příčovy nás vystupovalo zhruba osm. Všichni mířili na Vlastenecké setkání do zmíněné vesnice. Tam se akce konala už druhým rokem, na zahradě tamního zámku. A plácek byl dost plný. Na pódiu proběhly čtyři panely diskutérů... a jinak to tam vypadalo jako na hudebním festivalu. Prodejní stánek s pivem a klobásami, stánky s knihami, stánek hnutí Trikolóra a tak dále.

Hlavní pořadatelkou a majitelkou zámku je lékařka Alice Tomková. Pohledná dáma v černých šatech, která postávala před vraty do zchátralého zámku z osmnáctého století. „Šla jsem za Petrem Hamplem a ptala se, jestli by se jim líbilo uspořádat tady nějaké setkání, a on, že to je výborný nápad. S oběma ročníky nám pomáhal,“ sdělila ke zrodu akce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …