Mám obavu z Bidenovy viceprezidentky, zaznělo od známého odborníka z ODS

07.11.2020 21:56

K vítězství demokratického kandidáta Joea Bidena se vyjádřil i ekonomický expert ODS Jan Skopeček. On sám by podle svých slov viděl raději vítězství Donalda Trumpa. Má totiž obavy z Kamaly Harrisové, jež by se měla stát novou americkou viceprezidentkou.

Mám obavu z Bidenovy viceprezidentky, zaznělo od známého odborníka z ODS
Foto: Repro Youtube
Popisek: Joe Biden a Kamala Harrisová
reklama

„Radši bych viděl vítězství Donalda Trumpa, ale přesto přeji pravděpodobnému prezidentovi Joeu Bidenovi, aby se USA pod jeho vedením dařilo. Než z Joea Bidena mám obavu z jeho viceprezidentky a radikálního levicového křídla Demokratické strany. Doufám ale v pevné spojenectví ČR a USA,“ podotkl Skopeček.

Kamala Harrisová je senátorka za Kalifornii. Napůl černoška, napůl Indka; jeden ze zpravodajů BBC o ní v srpnu řekl, že skvěle doplňuje „bílého a starého“ Bidena. 

Narodila se v Oaklandu, její otec je Jamajčan, matka pochází z Indie. Vystudovala na Kalifornské univerzitě práva a byla zvolena jako státní návladní města San Francisko. V roce 2016 byla zvolena do Senátu. Chvíli figurovala i v kampani na Demokratickou nominaci, ale pak svou kandidaturu stáhla, údajně kvůli nedostatku prostředků na její vedení.

Jak ke Kamale Harrisové přistupují republikáni a Donald Trump, není třeba hádat. Republikánská strana v minulosti zveřejnila seznam senátorčiných hříchů. Vyčítá jí jednak, že chce zlikvidovat soukromé zdravotnictví a že podporuje americkou obdobu Green Dealu. Dále, že přirovnala agenturu, která má za cíl najít a vyhostit migranty (ICE), ke Ku Klux Klanu, chce prý dekriminalizovat nelegální přechod hranic a poskytnout zdravotní péči nelegálním přistěhovalcům.

Také připomínají, že když působila jako návladní v San Franciscu, její liknavost vedla ke skandálu v laboratořích, kvůli kterému ztroskotalo údajně na tisíc soudních případů. A dále, že sama na Bidena útočila, že je rasista a spolupracoval se segregacionisty. Když se o ní při závodu o nominaci mluvilo jako o viceprezidentce, její tým to prý sám považoval za urážlivé, sexistické a ponižující. Jako poslední „hřích“ republikáni zmiňují, že si o Harrisové voliči myslí, že je falešná a kariéru si vybudovala na tom, že navrhovala přísné tresty mladým černochům. Obecně dle strany, která stojí za Donaldem Trumpem, může být Harrisová populární u levicových radikálů, ale u obyčejných Američanů jistě ne.

Kamale Harrisové a Joeu Bidenovi poblahopřál na svém twitteru také exprezident USA Barack Obama. Oba jsou jeho přátelé, Joe Biden byl Obamův viceprezident.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…