Manipulace, policejní provokace. Zeman se před lidmi znovu rozohnil na téma Babišova stíhání

05.09.2017 16:44

Za doprovodu hejtmana Ivo Vondráka (ANO) zavítal prezident Miloš Zeman do obce Větřkovice. Vesnice je vítězem krajského kola Vesnice roku. Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje.

Manipulace, policejní provokace. Zeman se před lidmi znovu rozohnil na téma Babišova stíhání
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Miloš Zeman se zúčastnil akce Sportovní hvězdy dětem 2017, která se tradičně koncem léta koná v areálu tenisového klubu Sparta Praha
reklama

„Jsem tady proto, abych vám jednak blahopřál k titulu Vesnice roku. Ale také proto, abych si zavzpomínal. V roce 1997 jsem byl mladý a krásný muž, byl jsem předsedou Poslanecké sněmovny. Při této příležitosti jsem vaší obci předával prapor,“ sdělil úvodem Zeman.

„Ti, kdo fňukají, že se vesnice vylidňují, si nesahají do svědomí. O vaší obci jsem si přečetl, že roste počet dětí jak ve školce, tak v základní škole. Když roste počet dětí, roste počet obyvatel a je to tak dobře,“ dodal k Větřkovicím. „Život na venkově považuji za daleko krásnější a zajímavější než život v panelákových bytech, kde jste opravdu jako králíci a nikoho neznáte. Milí sousedé, přeji vám hodně zdaru a hodně štěstí,“ sdělil také Zeman.

První otázka směřovala k blížícímu se státnímu svátku svatého Václava. „I když je to velmi nepopulární, tak já si přeji, aby naše země svým ekonomickým výkonem dostihla západní Evropu. A má-li tohoto cíle dosáhnout, čím více pracovních dní, tím lépe,“ zmínil Zeman s tím, že on sám přívržencem tohoto svátku není, ale proti svatému Václavovi samozřejmě nic nemá. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Česká pošta není primárně ziskový podnik. Česká pošta je veřejná služba. Je-li veřejnou službou, tak ze státního rozpočtu naprosto oprávněně dostává dotace. Něco jiného je, jestli hospodaří nehospodárně. Povinností České pošty je podle mého názoru zachovat všude kamenné pobočky,“ zmínil Zeman. „Pošta Partner je podle mého názoru zoufalý pokus odbřemenit Českou poštu od povinnosti vykonávat veřejnou službu,“ dodal Zeman.

Následovala i otázka financí a mezd. „Nedělejme z lidí takové chudáky, aby všichni žili na deseti nebo 12 tisících měsíčně. Zeptejte se, za kolik například poptávají i nekvalifikované pracovníky. A zjistíte, že mzda za poslední rok vzrostla o 700 korun. Není to nic na rozhazování, ale je to reálný růst peněžních příjmů. A nezapomínejte i to, že jsou lidé, kteří odmítají pracovat, a i když jim nabídnete práci, odmítají pracovat. Říká se jim nepřizpůsobiví,“ zmínil za potlesku prezident. 

„Královna má především krásný úsměv,“ řekl pak prezident k otázce na svou návštěvu Velké Británie a přijetí u britské královny Alžběty II. Další otázka pak směřovala k těžbě lithia v České republice. „Kdyby se toto bohatství u nás těžilo, měl by to těžit státní podnik, nikoliv soukromá firma. Pokud těžit, tak hlubinná těžba, nikoliv povrchová,“ míní prezident. 

Další dotaz směřoval k šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi a jeho vydání k trestnímu stíhání. „Pokud jde o pana Babiše, máme měřit stejným metrem. O Čapím hnízdu se ví devět let a o OKD dokonce 13 let. A já jsem se pouze zeptal, proč teprve těsně před volbami se o obojím mluví. Jsem pro, aby se oboje vyšetřilo, ale jsem proti tomu, aby se z toho dělala předvolební hračka. To je manipulace, to je policejní provokace,“ řekl rázně Zeman.

Závěrem se pak Zeman vyjádřil k migrační krizi. „Především z Afriky k nám přichází proud muslimských migrantů,“ varoval Zeman a obává se ghett, oddělených čtvrtí ve městech i vyloučených lokalit. „Jsou nebezpečí, která je potřeba zarazit hned v zárodku a nečekat, až se rozvinou, až tady těch migrantů budeme mít tisíce a pak budeme přemýšlet o tom, co s tím vlastně dělat,“ sdělil Zeman. Následně se již podepsal do pamětní knihy, připojil prezidentskou stuhu na prapor obce a převzal dary z rukou vedení obce. Nechybělo ani vyznamenání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

22:01 „Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

„Dnes jsme svědky toho, že se přeživší členové vražedných komand a jejich následovníci snaží přepsat…