Marek Wollner: Kusturica je blb a buran. Zastaňte se Emmy Smetany, je to hezká holka!

04.04.2017 9:11

Reportér České televize Marek Wollner se na svém facebookovém profilu zastal moderátorky Emmy Smetany, která byla pranýřována za svůj rozhovor se srbským režisérem Emirem Kusturicou v pořadu DVTV.cz.

Marek Wollner: Kusturica je blb a buran. Zastaňte se Emmy Smetany, je to hezká holka!
Foto: archiv ČT
Popisek: Novinář a spisovatel Marek Wollner
reklama

„Tady čtu, že Kusturica chtěl Emmě Smetaně odejít ze studia. Bóže, to by byla fakt tragédie. Jeho jurodivé panslovanské plky zastane na FB každý druhý troll. Filmy umí líp, no,“ napsal Wollner na Facebooku.

„To není práce pro slušnou mladou holku. Mají si najmout stejný kalibr, aby byla švanda,“ dodal v následné diskuzi. O Kusturicovi pak pronesl, že je blb. Zopakoval znovu, že ale většinou opravdu dělá hezké filmy. „Většinou je fakt dělá. Ale i na blba mohou sednout múzy. On je toho názorný příklad,“ uvedl. Choval se prý jako buran.

Anketa

Vadí vám, že Eiffelova věž nebo Braniborská brána nesvítí ruskými barvami?

91%
9%
hlasovalo: 5672 lidí

Zkritizoval však i Smetanu. „Ještě děcko, nesuďme moc brzy. Je to spíš obraz domácí žurnalistiky – to je v normálním světě práce pro zkušené novináře,“ poznamenal. „Nicméně myslím, že je to dost hezká holka,“ dodal k jejímu vzhledu.

„A ještě poznámka na téma vlastenectví. Údajné vítězství toho burana nad domácí novinářkou nejvíc oslavuje server We are here at home, který vede český vlastenec Žarko Raptor Jovanovič. Jsem rád, že je tu doma, ale doufám, že jeho srbský, antizápadní (a taky velmi xenofobní) nacionalismus tu doma nikdy nebude,“ uzavřel Wollner. O hodnocení Smetany ze strany We are here at home jsme psali zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…