Martin Komárek si stěžuje na Český rozhlas

01.09.2017 13:21

Ve čtvrtek jsme přinesli informaci o tom, jak zaměstnanec Českého rozhlasu, redaktor Zlatkovský, porušil kodex, když vydal materiál o údajných dezinformačních webech. Bývalý novinář Bakalových HN totiž nedal prostor k vyjádření všem zúčastněným stranám. Případem se zabývala Rada Českého rozhlasu, která pochybení Zlatkovského potvrdila. Na Český rozhlas si nyní stěžuje i poslanec Martin Komárek (ANO), který stížnost zveřejnil na svém facebookovém profilu. Podle Komárka byl hrubě porušen zákon o Českém rozhlase poté, co zveřejnil úryvek z ryze soukromého hovoru Andreje Babiše.

Martin Komárek si stěžuje na Český rozhlas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Pokorný, zaměstnanec státního Českého rozhlasu od roku 1984

„Vážení radní českého rozhlasu, neobracím se na Vás jako poslanec, jímž už brzy nebudu, ani jako člen hnutí ANO. Obracím se na vás jako bývalý komentátor, který ctí pravidla slušné žurnalistiky a jako občan, který má smysl pro fair play,“ začíná stížnost Martina Komárka.

„Jsem naprosto přesvědčen, že zveřejnění úryvku ze soukromého rozhovoru Andreje Babiše porušuje všechny zásady kvalitní žurnalistiky a tím pádem i vnitřní pravidla českého rozhlasu. Neexistuje totiž žádný veřejný zájem, který by omlouval zveřejnění úryvku ze soukromého rozhovoru ve veřejnoprávním médiu,“ vysvětluje důvod své stížnosti poslanec a bývalý novinář Martin Komárek.

Český rozhlas prý v tomto případě neudělal žádný rozdíl mezi nahrávkou, která je soukromá a nemá závažný dosah a nahrávkou, která by něco důležitého dokazovala. Martin Komárek zmínil i zákon o Českém rozhlase, který podle něj byl jednoznačně porušen. V zákoně mimo jiné stojí, že hlavními úkoly veřejné služby v oblasti rozhlasového vysílání jsou zejména poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů.

„Domnívám se, že byl navíc hrubě porušen zákon o českém rozhlasu. Vážím si rozhlasu jako seriózního a slušného média. Tento přešlap je podle mého ojedinělý. Závažný je zejména proto, že přichází těsně před volbami a redaktoři ČRo zjevně neprofesionálně skočili na špek někomu, kdo chce volby ovlivnit. Vzhledem k blízkosti jejich termínu snažně prosím o urychlené vyřízení stížnosti,“ dodává Martin Komárek.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

5:10 Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

Třicet milionů korun. Takovou dostala v roce 2001 česká Transparency International (TI ČR) půjčku od…