Pověstná zkouška z dospělosti, maturita, se letos změní. To, že by v tomto koronavirovém školním roce měla být jiná již v neděli naznačil šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš.
Prozradil, že bude bojovat za zrušení didaktických testů u státních maturit. Vrátil by se prý ke klasické školní maturitě, jako to bylo ještě před pár lety.
„Dneska máme ty Cermaty a další věci. Člověk se nestačí divit, jakou máme byrokracii,“ kroutil hlavou Babiš s tím, že distanční výuka je složitá sama o sobě a není třeba zatěžovat studenty ještě didaktickými testy.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.



