Média jsou hnůj, ulevil si veterán americké politiky. Trump prý dělá jen dobře, že se s nimi nebaví

19. 5. 2017 14:14

Konzervativní americký politik patří k nejdůraznějším zastáncům 45. prezidenta USA Donalda Trumpa. Ani trochu se mu nelíbí, jak o Trumpovi píšou média. 45. šéf Bílého domu podle Gingriche dluží mnohé americkým občanům. Měl by chránit ústavu, měl by usilovat o posílení ekonomiky, aby se Američanům lépe žilo a tak podobně. Ale médiím, podle Gingriche nedluží Trump ani tolik, co by se za nehet vešlo.

Média jsou hnůj, ulevil si veterán americké politiky. Trump prý dělá jen dobře, že se s nimi nebaví
Foto: Jan Tvrdoň
Popisek: Donald Trump v reklamě na časopis v Číně

Ve vyjádření pro americkou televizi Fox News zdůraznil  Newt Gingrich, že washingtonská média se chovají ke svému prezidentovi odporně a Trump jim vůbec nic nedluží. Připomeňme, že televize Fox News je Trumpovi nakloněna, ale u deníků jako New York Times či Washington Post prezident rozhodně nemá na růžích ustláno. A to je ještě velmi jemně řečeno.

Od aféry Watergate zpravodajská média postupně získávala arogantnější postoj a posouvala se stále více a více doleva. Dnes jsou média nepřátelskými odpůrci konzervativců, zejména Trumpovy vlády,“ poznamenává Gingrich.

Celý komentář naleznete ZDE.

Dnes podle amerického politika klesli novináři tak hluboko, že na tradičních tiskových konferencích Bílého domu napadají prezidentova mluvčího a snaží se ho na něčem nachytat, místo toho, aby poslouchali, co mluvčí říká a následně o postojích prezidenta informovali své voliče. Gingrich prý o těchto praktikách ví své z doby, kdy byl předsedou Sněmovny reprezentantů Spojených států amerických, tedy dolní komory amerického Kongresu.

Gingrich nechce všechny novináře házet do jednoho pytle a věří, že ještě dnes v USA lze najít slušné žurnalisty, ale tito už jsou spíše výjimkou. Měli by informovat o tom, že se Trumpovi podařilo navýšit počet pracovních míst v zemi, že solidně rozvíjí vztahy s Čínou, a při návštěvě egyptského prezidenta Sisího v Bílém domě dosáhl Trump něčeho, co se Baracku Obamovi nepodařilo.

Český překlad komentáře naleznete také na webu Neviditelný pes.

„Návštěva egyptského prezidenta Sísího v Bílém domě minulý měsíc vedla k tomu, že mladá americká žena byla propuštěna z egyptské věznice. Kdyby toho dosáhl Obama, bylo by to vychvalováno tiskem jako hlavní znamení státnictví a soucitu. Protože to však byl prezident Trump, média tuto zprávu většinou zamlčela,“ rozzlobil se Gingrich.

"Je-li Washington močál, potom jsou média hnůj," shrnul své vývody.

Jenže většina novinářů to přehlíží a na Trumpa dál útočí. Posledním důkazem je podle Gingrice kampaň, ve které je Trump obviňován, že hloupě prozrazuje Rusům víc tajemství než svým spojencům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

6:57 „Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

Prezident Miloš Zeman se po svém znovuzvolení rozhodl dát premiérovi v demisi Andreji Babišovi hodně…