Milion chvilek a jeho oznámení v ČT: Občan poslal „žádost“. Peprnou a jízlivou

20.02.2020 14:28

Komentátor Petr Štěpánek se pozastavuje nad tím, že Česká televize v hlavním zpravodajství informuje o akcích Milionu chvilek pro demokracii. Podle něj tím ukazuje neobjektivnost a nevyváženost. „Takže s jedněmi bojuješ proti druhým, a ačkoli peníze si bereš ode všech, podkuřuješ jen někomu?“ pokládá řečnickou otázku České televizi Štěpánek. Na počínání redaktorky Světlany Witowské přišla řada stížností, jak uvedl také člen Rady pro televizní a rozhlasové vysílání Vadim Petrov.

Milion chvilek a jeho oznámení v ČT: Občan poslal „žádost“. Peprnou a jízlivou
Foto: Repro ČT1
Popisek: Moderátorka Světlana Witowská
reklama

Štěpánek v komentáři na serveru Neviditelný pes oslovuje personifikovanou Českou televizi. „Milá Česká televize! Všiml jsem si, že je teď Tvojí běžnou praxí, že zveš na různé akce. Naposledy na demošku Milionu chvilek proti zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem. To je moc fajn,“ napsal ironicky Štěpánek v souvislosti s oznámením, které v Událostech přečetla Světlana Witowská.

Anketa

Chcete, aby náš stát dával na obranu minimálně 2% HDP, jak po nás chtějí Američané?

14%
86%
hlasovalo: 17848 lidí

„My totiž v Pardubicích taky něco pořádáme. Vašek a Zuzka tu budou mít 25. února 2020 v 19:00 v Domě techniky na náměstí Republiky besedu, takže to taky určitě odvysílej. Samozřejmě v hlavních zprávách. To víš, bude fajn, když přijde hodně lidí. Předem díky!“ pokračoval Štěpánek a narážel na fakt, že o akcích Milionu chvilek pro demokracii se informuje vždy a o jiných nikoli.

Poté použil přirovnání z proslulé Farmy zvířat George Orwella, že „všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější“. „Každopádně, pokud to do hlavních zpráv nezařadíš, bude to vypadat, že tu nejsi pro všechny, jak podle zákona máš být, ale že posluhuješ a přihráváš jen někomu. Možná by mě pak dokonce napadlo, že jsi vlastně spolupořadatelem akcí Milionu chvilek a že s těmi milými hochy, co chodí na pohřby ve fraku a z různých protestů si udělali docela fajn živobytí, vytváříš mocenský kartel k protlačení politických zájmů jedné názorové partičky,“ obul se do České televize Štěpánek.

Anketa

Chcete zrušit Českou televizi?

93%
7%
hlasovalo: 46177 lidí

„Tedy že s jedněmi bojuješ proti druhým a že, ačkoli peníze si bereš ode všech, podkuřuješ jen někomu, takže nejsi objektivní, vyvážená, všestranná a pluralitní, jak podle zákona máš být,“ dodal na závěr své kritiky Štěpánek.

O nevyváženosti vysílání již informoval také člen Rady pro televizní a rozhlasové vysílání Vadim Petrov. Tomu prý přišly desítky stížností od diváků České televize. „Sdělení působí sugestivně (přerušením předchozího řazení zpráv, informace získává příznak výlučnosti a závažnosti). Působí politicky – 14 dní předem propaguje akci spolku ve prospěch konkrétní akce s politickým plánem. Hodnota sdělení je vyjádřitelná obchodním výnosem od přispěvatelů spolku. Obecně parametry obch. sdělení obsahuje výzva ke konzumaci, ze které bude mít někdo jiný prospěch,“ napsal Petrov řediteli RRTV.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

11:50 Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

Ceremoniál udílení státních vyznamenání se neuskuteční ani v omezeném formátu. Prezident rozhodl, že…