Ministr: Ano, v Babišově restauraci dobře vaří a mají tam trampolínu. Snad mě tam ještě pustí

17.02.2022 13:47

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) se při své řeči ve Sněmovně obul do exministryně financí Aleny Schillerové (ANO) za její snímky s pávy na instagramu. Následně se jí zastal expremiér Andrej Babiš (ANO), a tak si Síkela opět vyžádal slovo. Omluvit Schillerové se nehodlá.

Ministr: Ano, v Babišově restauraci dobře vaří a mají tam trampolínu. Snad mě tam ještě pustí
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela

„Budu reagovat velmi krátce. Byl jsem tady obviněn z arogance, nabubřelosti, byl jsem dokonce vyzván, abych se omluvil paní předsedkyni Schillerové. Já se omlouvám vám všem, ale paní Schillerové se omlouvat nebudu, protože já se lidem, kteří neříkají pravdu, neomlouvám. A já jsem paní Schillerovou neponižoval. Ona se ponižuje sama tím, jak reaguje na některé věci. Vy jste, paní Schillerová, řekla, že jste chlap, tak se i k té kauze s těmi fotografy a s těmi kameramany, jako chlap postavte. To je první komentář,“ začal Síkela.

„Druhý komentář: Nebudu tady vést s nikým makroekonomickou diskusi na tom, jak se bojuje s inflací, jak se bojuje s dluhem. Chci jen všechny upozornit na to, že deficit je pořád dluh. Vyšší deficit je vyšší dluh a nižší deficit je nižší dluh. A pro všechny, kteří se domnívají, že je správné žít na dluh, tak vám doporučuji úžasnou knihu o lidstvu, která se jmenuje Sapiens. A ve které on píše, že k růstu se otevřela cesta až v novověku po objevu důvěry v budoucnost. Teprve když zboží, které ještě neexistuje, je kryto zvláštním druhem peněz, kterému říkáme úvěr, lze budovat současnost na úkor budoucnosti,“ dodal Síkela.

„Poslední komentář, který si nemohu odpustit, protože zaujal novináře, to jsou moje návštěvy v restauraci Sokolovna v Průhonicích. Já opravdu nevím, proč to tady bylo zmíněno, ale vzhledem k tomu, že to tady zaujalo novináře, musím se k tomu vyjádřit. Ano, chodím tam, chodívám tam roky, znám se s panem Babišem také roky, já tu restauraci mám rád, dobře tam vaří a ještě více to tam má ráda moje dcera, která to tam zná odmalička, slavili jsme tam její druhé narozeniny, mají tam úžasný animační tým, velkou tělocvičnu, je tam venku taková zapuštěná trampolína a prolézačky, takže já jsem tam mohl jezdit, malá si tam hrála – a já jsem se mohl v klidu najíst, protože celé to dětské hřiště je ohrazené, takže jsem se mohl v klidu najíst vždycky s paní a malá si to tam užívala. Doufám, že až se oteplí, tam budu moci ještě přijet bez nějakých spekulací, že mě tam ještě pustí,“ dodal. „A vždycky jsem tam platil účty, ať už kartou nebo hotově, a personál nás tam měl rád, protože jsem nechával velké dýško,“ zakončil za potlesku a smíchu přítomných.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„S tím jděte do prd*le.“ Dusno před demonstrací. Poučení, co se má udělat

13:24 „S tím jděte do prd*le.“ Dusno před demonstrací. Poučení, co se má udělat

Ve středu se odehraje další demonstrace proti vládě Petra Fialy na Václavském náměstí. Ovšem její or…