Ministr: Ano, v Babišově restauraci dobře vaří a mají tam trampolínu. Snad mě tam ještě pustí

17.02.2022 13:47 | Zprávy
autor: vef

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) se při své řeči ve Sněmovně obul do exministryně financí Aleny Schillerové (ANO) za její snímky s pávy na instagramu. Následně se jí zastal expremiér Andrej Babiš (ANO), a tak si Síkela opět vyžádal slovo. Omluvit Schillerové se nehodlá.

Ministr: Ano, v Babišově restauraci dobře vaří a mají tam trampolínu. Snad mě tam ještě pustí
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela

„Budu reagovat velmi krátce. Byl jsem tady obviněn z arogance, nabubřelosti, byl jsem dokonce vyzván, abych se omluvil paní předsedkyni Schillerové. Já se omlouvám vám všem, ale paní Schillerové se omlouvat nebudu, protože já se lidem, kteří neříkají pravdu, neomlouvám. A já jsem paní Schillerovou neponižoval. Ona se ponižuje sama tím, jak reaguje na některé věci. Vy jste, paní Schillerová, řekla, že jste chlap, tak se i k té kauze s těmi fotografy a s těmi kameramany, jako chlap postavte. To je první komentář,“ začal Síkela.

„Druhý komentář: Nebudu tady vést s nikým makroekonomickou diskusi na tom, jak se bojuje s inflací, jak se bojuje s dluhem. Chci jen všechny upozornit na to, že deficit je pořád dluh. Vyšší deficit je vyšší dluh a nižší deficit je nižší dluh. A pro všechny, kteří se domnívají, že je správné žít na dluh, tak vám doporučuji úžasnou knihu o lidstvu, která se jmenuje Sapiens. A ve které on píše, že k růstu se otevřela cesta až v novověku po objevu důvěry v budoucnost. Teprve když zboží, které ještě neexistuje, je kryto zvláštním druhem peněz, kterému říkáme úvěr, lze budovat současnost na úkor budoucnosti,“ dodal Síkela.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…