Ministře Blažku, odolej tlaku a Bradáčovou nejmenuj, prosí novinář

03.07.2012 8:05 | Zprávy
autor: jav

Doposud téměř neviditelný místopředseda strany. Říkalo se mu pan Čistý, pan Neviditelný, ale také pan politický praktik. To když uzavřel na brněnském magistrátě koalici s ČSSD a velmi tím rozčílil předsedu Petra Nečase. Ten se však nyní rozhodl si brněnského advokáta vybrat jako nového ministra spravedlnosti.

Ministře Blažku, odolej tlaku a Bradáčovou nejmenuj, prosí novinář
Foto: ods.cz
Popisek: Ministr spravedlnosti Pavel Blažek

 „Základní charakteristikou pana nastupujícího ministra je, že za celou dobu v politice nebyl spojován s žádnou agendou,“ napsal o něm Matěj Holan z občanského sdružení „Brnění“. V televizních „Událostech, komentářích“ na ČT se k jeho osobě vyjadřovali politici z ODS i ČSSD, a rovněž komentátor Reflexu Bohumil Pečinka.

„Uvidíme, zda nepřichází jako vyslanec nějakých kruhů, který má zabránit dalším reformám v justici.“ komentuje jeho výběr Jiří Dienstbier z opoziční ČSSD. Naopak podle Přemysla Sobotky z ODS „je to zkušený politik a je to odborník, který ministerstvo bez problémů zvládne.“

Nemusí tomu strašně rozumět

„Je to člověk, který je z praxe a který předvedl, že dovede manažersky uřídit i komunální záležitosti. A ministerstvo nyní potřebuje zejména manažerské řízení,“ řekl ve studiu občanský demokrat Marek Benda, o němž se v souvislosti s ministerstvem spravedlnosti rovněž spekulovalo.

Ačkoliv veřejně se doposud Blažek k otázkám spravedlnosti příliš nevyjadřoval, podle Bendy byl aktivní ve vnitrostranických debatách a odborných skupinách. „Sdílí vizi, která vychází z Ústavy, byť ji nesdílí část státních zástupců, že státní zastupitelství je součástí moci výkonné a moci výkonné do jisté míry podléhá. Samozřejmě má jistou nezávislost, ale není to žádná samostatná soustava, jako soudy,“ naznačil jeho názory na ožehavou otázku nového zákona o státním zastupitelství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…