Ministře Blažku, odolej tlaku a Bradáčovou nejmenuj, prosí novinář

03.07.2012 8:05 | Zprávy
autor: jav

Doposud téměř neviditelný místopředseda strany. Říkalo se mu pan Čistý, pan Neviditelný, ale také pan politický praktik. To když uzavřel na brněnském magistrátě koalici s ČSSD a velmi tím rozčílil předsedu Petra Nečase. Ten se však nyní rozhodl si brněnského advokáta vybrat jako nového ministra spravedlnosti.

Ministře Blažku, odolej tlaku a Bradáčovou nejmenuj, prosí novinář
Foto: ods.cz
Popisek: Ministr spravedlnosti Pavel Blažek

 „Základní charakteristikou pana nastupujícího ministra je, že za celou dobu v politice nebyl spojován s žádnou agendou,“ napsal o něm Matěj Holan z občanského sdružení „Brnění“. V televizních „Událostech, komentářích“ na ČT se k jeho osobě vyjadřovali politici z ODS i ČSSD, a rovněž komentátor Reflexu Bohumil Pečinka.

„Uvidíme, zda nepřichází jako vyslanec nějakých kruhů, který má zabránit dalším reformám v justici.“ komentuje jeho výběr Jiří Dienstbier z opoziční ČSSD. Naopak podle Přemysla Sobotky z ODS „je to zkušený politik a je to odborník, který ministerstvo bez problémů zvládne.“

Nemusí tomu strašně rozumět

„Je to člověk, který je z praxe a který předvedl, že dovede manažersky uřídit i komunální záležitosti. A ministerstvo nyní potřebuje zejména manažerské řízení,“ řekl ve studiu občanský demokrat Marek Benda, o němž se v souvislosti s ministerstvem spravedlnosti rovněž spekulovalo.

Ačkoliv veřejně se doposud Blažek k otázkám spravedlnosti příliš nevyjadřoval, podle Bendy byl aktivní ve vnitrostranických debatách a odborných skupinách. „Sdílí vizi, která vychází z Ústavy, byť ji nesdílí část státních zástupců, že státní zastupitelství je součástí moci výkonné a moci výkonné do jisté míry podléhá. Samozřejmě má jistou nezávislost, ale není to žádná samostatná soustava, jako soudy,“ naznačil jeho názory na ožehavou otázku nového zákona o státním zastupitelství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…