Místopředseda ANO Vondrák vyzval Babiše k odchodu. Jako hradní kandidát by měl být nadstranický

31.10.2022 22:50 | On-line

Místopředseda hnutí ANO Ivo Vondrák si postěžoval, že ve vedení hnutí chybí diskuse při rozhodování v důležitých otázkách. Hovoří o trojici, která rozhoduje tak, jak chce předseda. Jde o trojici Andrej Babiš, Karel Havlíček a Alena Schillerová. Vondrák to řekl serveru Seznam Zprávy. Zkonkretizoval, že se to týkalo debaty o prezidentském kandidátovi hnutí. Babišovi Vondrák radí odchod z čela hnutí, měl by podle něj být nadstranickým kandidátem.

Místopředseda ANO Vondrák vyzval Babiše k odchodu. Jako hradní kandidát by měl být nadstranický
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Vondrák

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák řekl, že informaci o tom, že bude Andrej Babiš kandidovat na prezidenta za ANO, předtím neměl.

„Dohoda byla taková, že se věc veřejnosti oznámí v pondělí ve 12.30, po jednání předsednictva. Samozřejmě je třeba říct, že předsednictvo bylo naplánované těsně před tiskovou konferencí. Z toho bylo možné dedukovat, že půjde už jen o formální jednání a Andrej Babiš je rozhodnutý,“ řekl serveru Vondrák.

Na pondělní předsednictvo, které Babišovu kandidaturu podpořilo, byl pozván, ale nezúčastnil se ho. Předsednictvo hnutí podle něj k tomuto klíčovému bodu nezasedlo a vždy se hovořilo jen o tom, že se uvažuje o třech, čtyřech jménech.

Na otázku, zda by považoval za vhodnější, aby se Babiš vzdal funkce šéfa ANO a aby kandidoval na Hrad jako nestraník, Vondrák odpověděl: „Nemyslím si, že by to ovlivnilo jeho šance na zvolení. Principiálně by tomu ale mělo být tak, že bude nadstranickým kandidátem.“

Podle prvního místopředsedy hnutí Havlíčka Vondrák nestíhá všechna jednání ANO, věnuje se hodně povinnostem v kraji. Prezidentskou volbu probíral klub i předsednictvo, sdělil Havlíček. Podle něj je škoda, že Vondrák na dnešní jednání užšího vedení nedorazil, debata trvala téměř hodinu a půl.

Záměr ucházet se o post prezidenta oznámil Babiš v neděli. Při dnešním desetiminutovém oficiálním oznámení za Babišem stála většina předsednictva ANO, Vondrák chyběl.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zkuste říct, komu slouží Fiala. A uvidíte tu smršť. Vyoral nakousl horké téma

16:22 Zkuste říct, komu slouží Fiala. A uvidíte tu smršť. Vyoral nakousl horké téma

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Nákup zbraní podle komentátora neslouží k tomu, aby se Česko mohlo …