Místopředseda ANO Vondrák vyzval Babiše k odchodu. Jako hradní kandidát by měl být nadstranický

31.10.2022 22:50 | On-line

Místopředseda hnutí ANO Ivo Vondrák si postěžoval, že ve vedení hnutí chybí diskuse při rozhodování v důležitých otázkách. Hovoří o trojici, která rozhoduje tak, jak chce předseda. Jde o trojici Andrej Babiš, Karel Havlíček a Alena Schillerová. Vondrák to řekl serveru Seznam Zprávy. Zkonkretizoval, že se to týkalo debaty o prezidentském kandidátovi hnutí. Babišovi Vondrák radí odchod z čela hnutí, měl by podle něj být nadstranickým kandidátem.

Místopředseda ANO Vondrák vyzval Babiše k odchodu. Jako hradní kandidát by měl být nadstranický
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Vondrák

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák řekl, že informaci o tom, že bude Andrej Babiš kandidovat na prezidenta za ANO, předtím neměl.

„Dohoda byla taková, že se věc veřejnosti oznámí v pondělí ve 12.30, po jednání předsednictva. Samozřejmě je třeba říct, že předsednictvo bylo naplánované těsně před tiskovou konferencí. Z toho bylo možné dedukovat, že půjde už jen o formální jednání a Andrej Babiš je rozhodnutý,“ řekl serveru Vondrák.

Na pondělní předsednictvo, které Babišovu kandidaturu podpořilo, byl pozván, ale nezúčastnil se ho. Předsednictvo hnutí podle něj k tomuto klíčovému bodu nezasedlo a vždy se hovořilo jen o tom, že se uvažuje o třech, čtyřech jménech.

Na otázku, zda by považoval za vhodnější, aby se Babiš vzdal funkce šéfa ANO a aby kandidoval na Hrad jako nestraník, Vondrák odpověděl: „Nemyslím si, že by to ovlivnilo jeho šance na zvolení. Principiálně by tomu ale mělo být tak, že bude nadstranickým kandidátem.“

Podle prvního místopředsedy hnutí Havlíčka Vondrák nestíhá všechna jednání ANO, věnuje se hodně povinnostem v kraji. Prezidentskou volbu probíral klub i předsednictvo, sdělil Havlíček. Podle něj je škoda, že Vondrák na dnešní jednání užšího vedení nedorazil, debata trvala téměř hodinu a půl.

Záměr ucházet se o post prezidenta oznámil Babiš v neděli. Při dnešním desetiminutovém oficiálním oznámení za Babišem stála většina předsednictva ANO, Vondrák chyběl.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

svoboda slova

Úplně souhlasím s tím, co si ANO myslí o údajném boji s dezinformacemi a ochraně svobody slova. Můj dotaz zní. Jak budete chtít zajistit, aby tu svoboda slova fungovala dál a lidé neměli strach vyjádřit svůj názor, což se už dnes děje? Mluví se o boji s dezinformacemi, ale co ochrana svobody slova? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondrův „holandský chvat“: Podpořil správné otvírání dveří. „Neměl jsem informace.“

4:40 Vondrův „holandský chvat“: Podpořil správné otvírání dveří. „Neměl jsem informace.“

Přes směrnici o řidičských průkazech chce Evropská unie dosáhnout mnohem přísnějších podmínek pro ři…