Místostarosta Lachnit: Strašidla na Barrandově pobavila deset tisíc lidí, zlomili jsme návštěvnický rekord

30.04.2014 13:32

Přímo ukázkové počasí, zajímavě zvolená trasa, pohádkové bytosti z temné strany kouzelné říše a krásné dárečky způsobily rekordní návštěvnost Čarodějnického pohádkového lesa na Barrandově.

Místostarosta Lachnit: Strašidla na Barrandově pobavila deset tisíc lidí, zlomili jsme návštěvnický rekord
Foto: Redakce
Popisek: Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5
reklama

„Toto je již třetí akce typu pohádkový les, kterou na Praze 5 pořádáme a musím říci, že se podařilo vybudovat docela slušnou tradici, kdy se na už tak vysoké počty návštěvníků nabalují  s přibývajícími pohádkovými lesy další a další,” vysvětluje iniciátor pohádkových akcí, první místostarosta MČ Praha 5,  JUDr. Petr Lachnit.

Pohádkový les i tentokráte pořádala společnost Velká dobrodružství, pro kterou byla vysoká účast také milým překvapením. „Pohádkové lesy již několik let pořádáme po celé republice, v Praze nám chodí tisíce lidí, ale vůbec poprvé jsme zde na Barrandově zlomili desetitisícovou hranici. Kvůli tomu, že se akce konala celý den a také šikovnému systému registrací se však nikde netvořily fronty a vše proběhlo hladce.”

A opravdu proběhlo. Děti  si mohly pohladit živé myšky i želvu u čarodějnice, Ptáku Nohovi pomohly nosit hrách, hadí princezně třídit drahé kameny, pirátovi navléknout poztrácené mince a zelenému mužíčkovi zase poradily, co se v lese smí dělat a co ne. Poté, co malí poutníci splnili na dvoukilometrové trati všechny úkoly, dostali na konci cesty dárek ze zlatých a stříbrných truhel pod Stromem splněných přání. A že jich bylo.

„Nejdříve jsem si chtěl vybrat krabičku s ninjago, ale pak jsem zahlédl pistolku, tak jsem si vzal radši tu. Nejlepší ze všech strašidel byla víla, protože ta mi ten dáreček dala,“ vysvětloval pětiletý Matýsek Myksa. „Vědma mi zavázala oči a musela jsem projít poslepu po niti osudu, když jsem jí pak z konce cesty přinesla kartu, vyvěštila mi, že budu mít bohatého ženicha,“ smála se osmiletá Rozálie.

Další pohádkový les, tentokráte klasický s náměty z českých pohádek, se bude konat 21. června v Praze 5 na Cibulce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ava
reklama


Další články z rubriky

Mrkvový ignorant. Zbláznil se ten Babiš už úplně? Telička napráskal, jak si o svém bývalém předsedovi povídá v Bruselu

17:33 Mrkvový ignorant. Zbláznil se ten Babiš už úplně? Telička napráskal, jak si o svém bývalém předsedovi povídá v Bruselu

Čau lidi. Premiér Babiš sdílel na svém facebooku mrkvový cupcake. A lidi mu ho dali sežrat. Polovina…