Mládek odráží kritiku Zemana. Prozradil, jak je to s jeho prověrkou

10.01.2014 19:10 | Zprávy
autor: vam

Kritiku prezidenta Miloše Zemana, že jeden z adeptů na ministra nezískal bezpečnostní prověrku od Národního bezpečnostního úřadu, odmítá jak pravděpodobný budoucí premiér Bohuslav Sobotka, tak sám Jan Mládek, který přiznal, že tato narážka se týkala jeho. Informoval o tom server Prvnízprávy.cz.

Mládek odráží kritiku Zemana. Prozradil, jak je to s jeho prověrkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Mládek na tiskové konferenci ČSSD

"O prověrku NBÚ jsem sám požádal v listopadu 2005, kdy jsem byl na Úřadu vlády, proces jejího získání nebyl dokončen. V roce 2007 jsem byl NBÚ požádán, ať doložím, nač prověrku potřebuji, což jsem doložit nemohl, protože jsem byl od září 2006 v soukromém sektoru. NBÚ následně prověrku zastavil,“ citoval server Mládkovo vyjádření. Jak Mládek dodal, k výkonu funkce ministra není bezpečnostní prověrka nutností.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Vláda

Tvrdíte, jak jako vláda fungujete efektivně. Co je efektivního na tom, že se váš předseda zabývá hlavně svým sporem s prezidentem? Není to tak dlouho, co i premiér musel řešit spor kolem nejmenování Turka. Já nevím, ale já si teda efektivitu představuji jinak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Udivení občané si posílají, co vyrobil Český rozhlas

9:10 Udivení občané si posílají, co vyrobil Český rozhlas

Veřejnoprávní Radio Wave oživilo pojem z minulé dekády – tzv. „kulturní apropriaci“. Pořad, v němž m…