Mnozí vysocí úředníci nepodali majetková přiznání, píše server

26.09.2012 11:19 | Zprávy
autor: čtk, mp

Desítky předních státních úředníků neodevzdaly v uplynulých letech svá majetková přiznání, jak jim to od roku 2008 ukládá zákon. Píše to server Lidovky.cz, který prověřil všechny centrální databáze majetkových přiznání klíčových státních zaměstnanců. V každém z nich prý chyběla čestná přiznání.

Mnozí vysocí úředníci nepodali majetková přiznání, píše server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Ministerské úřady ale argumentují právě zákonem o střetu zájmů, podle něhož údajně vysoká funkce ve státní zprávě ještě nenutí úředníky přiznání předkládat. "Náměstci ministra obecně nemají povinnost podávat majetková přiznání," prohlásil například mluvčí ministerstva školství Marek Zeman.

Hrozí pokuta 50 tisíc

Server zjistil chybějící přiznání některých úředníků nejen v elektronickém registru ministerstva školství, ale i ministerstva financí. Nedostatky našel i v registrech ministerstva zahraničí. Například mluvčí financí Ondřej Jakob přiznal, že v systému chybí přiznání za loňský rok, protože jsou teprve zpracovávána. "Předpokládáme, že budou vložena do konce září," řekl Jakob.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Vliv Ruska

Jak podle vás více bojovat s vlivem Ruska u nás? Sám přiznáváte, že s ním dostatečně nebojovala ani předchozí vláda. A objektivně, nemyslíte, že se Macinka jako jeden z mála ve vládě staví proti Rusku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svíčková, ufoni a Zelenskyj za půl mega. Čím se také zabývají na Hradě

18:40 Svíčková, ufoni a Zelenskyj za půl mega. Čím se také zabývají na Hradě

„Žádám o písemnosti, které by měl podepisovat prezident, které povolují neznámým pachatelům rozprašo…