Morální selhání! Bolševické p*ase. Zeman se chce promlčet. Profesor Drahoš zaujal jasné stanovisko. Občané také

15.08.2018 21:30

Jak jsme již psali, Jiří Ovčáček sdělil, že Zeman k výročí okupace Československa nehodlá pronést žádný projev. To se nelíbí mnoha veřejně známým osobnostem, kupříkladu Jiřímu Pospíšilovi z TOP 09. A nyní se ozval i Zemanův bývalý sok z voleb Jiří Drahoš. Zeman prý morálně selhal. Ani jeho slova nezůstala bez odezvy.

Morální selhání! Bolševické p*ase. Zeman se chce promlčet. Profesor Drahoš zaujal jasné stanovisko. Občané také
Foto: Daniela Černá
Popisek: Profesor Jiří Drahoš
reklama

Pospíšil Zemanovi vzkázal, že připomenout okupaci je jeho ústavní povinnost, za což ho pak kritizoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Anketa

Oceňujete práci naší velvyslankyně v Sýrii Evy Filipi?

93%
7%
hlasovalo: 4631 lidí

Článek o Pospíšilových slovech ZDE:

Drahoš dal pak dohromady výroky Vojtěcha Filipa, ve kterých obvinil ukrajinské členy politbyra z hlasování pro invazi Československa, a Zemanovo mlčení. „Po včerejším komunistickém pokusu přepsat historii tu máme vyjádření Miloše Zemana, že se hodlá celým výročím promlčet. Považuji to za jeho morální selhání. K výročí jedné z nejtragičtějších událostí naší moderní historie by se měl prezident jednoznačně vyjádřit!“ napsal na svém Twitteru a Facebooku.

 

Pod příspěvkem se rozehrála klasická diskusní partie, kdy někteří Drahoše kritizovali a jiní bránili. Jeden z uživatelů napsal: „Buďte rád, že bude mlčet, kdyby se vyjádřil, museli bychom se stydět mnohem víc.“ Variace na toto téma se pak nesly celou diskusí jak na Twitteru, tak na Facebooku.

 

„Možná to má zakázaný,“ spekuloval režisér Jan Hřebejk.

 

Jindřich Bíža se do Drahoše pustil, aby si nejdřív zametl před vlastním prahem. „Miloše Zemana od jisté doby vůbec nemusím. A přesto si dovoluji tvrdit, že pro naši zemi udělal 1000x více než vy, pane. Jak jste vy protestoval v roce 1968 proti okupaci? Asi nijak. Jinak byste nemohl studovat VŠ a později si udělat docenturu...,“ osočuje neúspěšného kandidáta na hlavu státu.

 

Také „Honza“ si myslí, že je lepší, že prezident pomlčí: „Buďme rádi, že Miloš pomlčí. Na rozdíl od Falmera pochopil, že noty, které přišly z Moskvy, jsou určené pro občany RF. Tady málokdo uvěří, že za rok 1968 může Ukrajina. No a bez not z Kremlu si nic říci netroufne.“

 

„Zase všeobecný chrchel končící vykřičníkem...,“ přichází od účtu pojmenovaného provokatérským názvem „malyzmrd“.

 

Facebook skýtal poněkud drsnější vyjádření. „Ostuda, prezident na baterky!!!! Bolševické prase si vycucá pohádku z palce, prezident mlčí!!!!" rozčílil se Radek Buršík.

A ani Marek Chvostek o prezidentovi nemá valné mínění: „Těžko bude ten vetchý stařec něco blábolit k výročí. Je to proruské komunistické prase,“ nebere si servítky v komentářích.

A došlo i na pohrůžky násilím. „Je to komunista. Jestli ho někdy uvidím, tak ho napadnu. Není to prezident Čechů, ale loutka komunistů a Ruska. Je mi líto lidí, co mu dali hlas. Mají podíl na tom, co on dělá,“ hrozí Jáchym Vávra.

Ani Drahoš nepřišel na invektivách zkrátka. David Bražina mu vzkazuje: „Ty jsi morální autorita tak maximálně pro tuhle chamraď. Pro většinu lidí jsi šašek.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s migrací bude stát 252 miliard korun. EU chystá tučné odměny státům a další opatření

16:20 Boj s migrací bude stát 252 miliard korun. EU chystá tučné odměny státům a další opatření

Téma migrace se s létem pomalu, ale jistě vrací a s ním i otázka, co bude s problémem dělat Evropská…