Moravec v ČT zasahoval. Babiš vytáhl proti Kalouskovi sprosté slovo

4. 10. 2015 15:15

Dnešní polední debata ministra financí Andreje Babiše (ANO) a místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska v České televizi byla hodinovým kolotočem vzájemného překřikování, slovního napadání, hádek, vysmívání a skákání do řeči. Oba řečníci se navzájem nazývali lháři, podvodníky a korupčníky a obviňovali jeden druhého ze lží. Moderátor televizní debaty Václav Moravec se je stále snažil usměrňovat a ministrovi financí musel jednou připomenout i kodex, podle kterého se ve veřejnoprávní televizi mluví slušně.

Moravec v ČT zasahoval. Babiš vytáhl proti Kalouskovi sprosté slovo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš v pořadu OVM
reklama

Andrej Babiš v průběhu dnešní debaty s Miroslavem Kalouskem pokřikoval ve studiu téměř po každé větě svého oponenta. Toho pravidelně označoval za lháře.

„Tohle je zástupce lidu? Tak to jsme fakt na tom špatně,“ obořil se v jednu chvíli proti Kalouskovi. Velmi se mu také nelíbilo, že se v České televizi rozebírá odpouštění penále za porušení rozpočtové kázně. Ministr financí Babiš (ANO) odpustil svému Agrofertu 1,48 miliardy, o čemž informoval server E15.cz. Ministr financí zvýšeným hlasem prohlašoval, že nic z toho není pravda a nechápe, proč se to řeší.

„Já jsem myslel, že se budeme bavit o rozpočtu, o tom, že se ekonomice daří, že máme největší růst,“ vypálil Babiš. A kdyby nebylo rozhazovačné ČSSD, měli bychom mnohem dříve vyrovnaný státní rozpočet. „Kdybych ve vládě rozhodoval sám, bylo by to jinak,“ ujišťoval ministr financí.

Kalousek zdaleka tak pochvalná slova pro rozpočet neměl. „Každému je úplně jasné, že jestliže má vláda každý rok výdaje větší než příjmy, tak se nezmenšuje dluh, resp. se snižuje jen opticky, pokud rozprodáváte aktiva, což pan ministr dělá... To, že jsou teď záporné úroky, sice není vaše zásluha, ale jsme rádi, že jsou,“ doplnil Babišův předchůdce ve funkci.

„Já musím platit jeho průsery,“ rozčílil se následně znovu Babiš. V tu chvíli do slovní bitvy obou pánů musel vstoupit Moravec a upozornil diváky, že se v ČT musí mluvit slušně na základě Etického kodexu.

„Ale to je u Babišů slušně,“ zastal se ironicky Kalousek svého oponenta, na což Babiš nechápavě kroutil hlavou.

Fotogalerie: - Duel Kalouska s Babišem

Hosty pořadu Otázky Václava Moravce ze Žižkovské v...
Andrej Babiš
Andrej Babiš
Miroslav Kalousek
Andrej Babiš
Miroslav Kalousek se zdraví s moderátorem pořadu V...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já můžu říkat, co si myslím, protože nikam nekandiduju...“ Xaver měl u Soukupa „zlou“ myšlenku

20:50 „Já můžu říkat, co si myslím, protože nikam nekandiduju...“ Xaver měl u Soukupa „zlou“ myšlenku

Koronavirus a opatření nařízená vládou – to bylo tématem čtvrtečního pořadu moderátora Jaromíra Souk…