Most Madeleine Albright v Praze. Auta na něj nepáchnou

24.03.2022 14:16 | Ze sítí

Včera zemřela bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová a už dnes jí plánuje hnutí Praha Sobě věnovat most. Nehodlá ovšem přejmenovávat, po české rodačce se má jmenovat novostavba, která bude spojovat Podolí a Smíchov. Po které se podle plánu autem neprojedete. „Praze by bylo ctí, kdyby jeden z jejích mostů nesl jméno Madeleine Albright,“ řekl Adam Scheinherr, náměstek pro dopravu.

Most Madeleine Albright v Praze. Auta na něj nepáchnou
Foto: youtube.com
Popisek: Madeleine Albrightová na autogramiádě ke knize „Pražská zima"

Včera ve věku 84 let zemřela bývalá ministryně zahraničních věcí USA a česká rodačka Madeleine Albrightová. Lítost nad jejím skonem vyjádřili jak politici, tak i další významné osobnosti. Hlubokou lítost vyjádřil například prezident Miloš Zeman. „Paní Albrightové si vážily nejen Spojené státy americké, ale i já osobně a celý český národ. Nebojím se dokonce říci, že úcty a obdivu se jí dostávalo po celém světě. My, Češi, jsme ji považovali za svou, přestože z rodného Československa odjela ještě v dětském věku. Po celý svůj život si však kromě výtečné češtiny udržovala i lásku ke své rodné vlasti,“ napsal Joe Bidenovi.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Další články z rubriky

Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

22:33 Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

„Rozklad spravedlnosti a demokracie v České republice“ – těmito slovy předseda strany PRO Jindřich R…