Musel bych být premiér, abych ten chlív vyčistil, prohlásil Kocáb

22.04.2012 10:33 | Zprávy
autor: vfe

Michal Kocáb hodnotí současnou situaci v české politice jako katastrofu a přiznal, že se mu v České republice nežije dobře. Vláda je podle něj banda rozhádanců, ale už se nehodlá politicky angažovat. Prý by musel být v pozici premiéra, aby „ten chlív vyčistil“. Řekl to v pořadu Před půlnocí na ČT 24.

Musel bych být premiér, abych ten chlív vyčistil, prohlásil Kocáb
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Společné setkání Alexandra Vondry s Michaelem Kocábem a Lejlou Abbasovou

I když je Kocáb pravicový volič, určitou naději nyní vkládá do sociální demokracie. Prý se mu v Česku nežije dobře, ale neuvažuje o tom, že by zemi opustil. Nepřemýšlel o tom ani před rokem 1989, naopak koncem 80. let vybízel lidi k politické agitaci.

Jako premiér bych ten chlív vyčistil

Se současným stavem politiky by rád něco udělal, dostal nabídku kandidovat do Senátu, ale odmítl. Prý na to nemá energii a po své zkušenosti s politikou tvrdí, že jeden člověk nic změnit nemůže. „Musel bych být v pozici premiéra, abych ten chlív vyčistil,“ řekl známý hudebník a bývalý politik podle serveru České televize.

Kocáb byl ministrem za lidská práva a věnoval se hlavně otázkám vyloučených lokalit, zejména romským komunitám. Do míst často osobně jezdil, aby se pokusil vyřešit konflikt. To prý chybí současné vládě, a tak často kritizuje premiéra Petra Nečase (ODS) za nečinnost. Připomněl, že spokojenost majority se odvíjí od spokojenosti minority.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prohráli jsme volby? Balíme spacáky a hurá na Kavčí hory. Žantovský natvrdo o „lepšolidech“

9:07 Prohráli jsme volby? Balíme spacáky a hurá na Kavčí hory. Žantovský natvrdo o „lepšolidech“

TÝDEN V MÉDIÍCH Neúspěšní politikové umějí vyvolávat televizní krize. Ačkoliv se zaštiťují bojem o s…