Muslimský senátor z ČSSD se postavil Sobotkovi: Pokud by měl něco zásadního proti islámu a muslimům...

30.08.2017 16:11

Senátor za ČSSD Hassan Mezian se vymezil proti výroku premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), že muslimy v Česku nechceme. „Chápu, že to myslí se svou zemí dobře. Pokud by tím myslel, že by nechtěl problémy a že by nechtěl, že přijde víc lidí, tak to docela chápu. Jsme sekulární země. Pokud by měl něco zásadního proti islámu a muslimům, tak samozřejmě se mě to dotýká,“ sdělil Mezian.

Muslimský senátor z ČSSD se postavil Sobotkovi: Pokud by měl něco zásadního proti islámu a muslimům...
Foto: Archiv
Popisek: Krajský zastupitel Ústeckého kraje MUDr. Hassan Mezian

„Muslimové jsou zde špatným způsobem prezentováni jako problém,“ podotkl v rozhovoru pořadu DVtv.cz. Mezian. „Islamofobie Čechů není namístě,“ sdělil následně senátor. 

Proč to tak premiér řekl, tedy de facto nechápe. „Máme jiné problémy než muslimy. Ti tu skoro žádní nejsou. Sociální demokracie nemá podle mého názoru toto zapotřebí,“ dodal.

„Já mám víru, ale nemám náboženství. To by nemělo být rozlišovacím prvkem,“ podotkl Mezian s tím, že výrokem Sobotky se cítí dotčen v momentě, byl-li by myšlen tak, že došlo k porušení Ústavy a listiny základních práv a svobod. 

  • Video najdete ZDE

„Pohled řady Čechů na islám je tvořen řadou politiků, kteří chtějí získat laciné populistické body. V důsledku toho se snaží o strašení lidí,“ zmínil Mezian, jenž podotkl, že proti islámu se vymezují i neúspěšní novináři, kteří nemají jiné téma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právnícký rozbor Istanbulské úmluvy: Úderníci v taláru mohou rozpoutat šílenství. Co znamená to „aktivní zapojení mužů do prevence“, to bude nějaké školení?

13:01 Právnícký rozbor Istanbulské úmluvy: Úderníci v taláru mohou rozpoutat šílenství. Co znamená to „aktivní zapojení mužů do prevence“, to bude nějaké školení?

Expert Trikolóry doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D. se na blogu webu Aktuálně rozepsal o Istanbulské …