Na Hradě se sejde proizraelská skupina, Zeman bude mít projev

05.06.2018 6:06

Prezident Miloš Zeman dnes večer vystoupí s projevem na galavečeři Americko-izraelského výboru pro veřejné záležitosti (AIPAC). Slavnostní akce hlavní proizraelské lobbistické skupiny ve Spojených státech se uskuteční na Pražském hradě, píše ČTK.

Na Hradě se sejde proizraelská skupina, Zeman bude mít projev
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Zeman dlouhodobě Izrael podporuje, letos uvítal otevření americké ambasády v Jeruzalémě a vyzval českou vládu, aby přistoupila k témuž kroku. Česko v Jeruzalémě otevřelo honorární konzulát.

V krátké době je to druhá akce ve prospěch Izraele, která se na Hradě koná. Na konci dubna se ve Španělském sále uskutečnila oslava 70. výročí vzniku Izraele, na které Zeman vyzval k přesunutí české ambasády s Tel Avivu do Jeruzaléma.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Za podporu Zemanovi při oslavě poděkovali zástupci židovského státu. Dopisem později Zemanovi děkoval i izraelský prezident Reuven Rivlin, který zároveň svůj český protějšek pozval, aby letos do Izraele přicestoval. Šéf zahraničního odboru Hradu Rudolf Jindrák v pondělí řekl, že cesta by se měla uskutečnit pravděpodobně v listopadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…