Na letištích už budou probíhat kontroly proti zavlečení eboly

20.10.2014 12:20 | Zprávy

Hlavní hygienik ČR dnes vydal nařízení k zavedení kontrol proti zavlečení eboly. Na letištích v Praze, Karlových Varech, Pardubicích, Ostravě a Brně začnou od úterý 8:00 pasažéři z mezinárodních letů vyplňovat už na palubě letadla příletové karty. Na pražském Letišti Václava Havla budou také procházet zdravotnickou kontrolou ti, kdo v posledních 42 dnech pobývali v Guineji, Libérii či Sierra Leone, afrických zemích nejvíce zasažených epidemií. Na ostatních letištích se budou karty sbírat, lidi v riziku pak navštíví lékař.

Na letištích už budou probíhat kontroly proti zavlečení eboly
Foto: Hans Štembera
Popisek: Letištní hala

Na příletové kartě každý pasažér vyplní jméno a příjmení, rok narození, identifikaci občanského průkazu či pasu a telefonický kontakt. Uvede číslo letu, den nástupu letu a zda v období do 42 dnů před přistáním v Česku pobýval v Guinejské republice, Liberijské republice nebo Republice Sierra Leone. Dalším požadovaným údajem je místo pobytu v Česku v období do 42 dnů po příletu a datum plánovaného opuštění Česka v období do 42 dnů po příletu.

Karty jsou v české a anglické verzi, po vyplnění ji cestující odevzdá členovi leteckého personálu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Ing. Petr Kulhánek byl položen dotaz

Ministr Kulhánek: Nedostatek bydlení neustále roste

To je naprostá pravda, nemyslíte ale také, že naprosté selhání této vlády, když jste 4 roky u moci a výsledek je takový, že přibývá nedostatek bydlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky

16:15 Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky

Novináře, kteří se navenek prezentují coby nezávislí, platili nejen Američané. Investigativní organi…