Nám nic nedáte? Státní zaměstnanci v šoku. A přišel i Kalousek

20.10.2020 8:18

Předseda Odborového svazu státních orgánů a organizací Pavel Bednář se tvrdě obul do předsedy ČSSD Jana Hamáčka. Ten prý hodil státní zaměstnance přes palubu a Bednář nedokáže pochopit, proč to udělal. Miroslav Kalousek (TOP 09) si ještě přisadil...

Nám nic nedáte? Státní zaměstnanci v šoku. A přišel i Kalousek
Foto: Vysílání CNN Prima News
Popisek: Miroslav Kalousek v Partii
reklama

Pavel Bednář, předseda Odborového svazu státních orgánů a organizací, se pořadně rozzlobil na předsedu ČSSD a ministra vnitra Jana Hamáčka. Ten prohlásil, že v této ekonomicky i epidemiologicky složité době nechce přidávat úplně všem státním zaměstnancům, ale je přesvědčen, že lidé bojující s koronavirem v první linii, což jsou za ministerstvo vnitra např. hasiči či policisté, si zaslouží vyšší platy.

„Je fér upřesnit, že ČSSD nechce zvyšovat plošně platy státních zaměstnanců. Chápeme složitou ekonomickou situaci, ale chci přidat lidem v první linii z Policie ČR nebo členům Hasičského záchranného sboru ČR, s tím však Alena Schillerová (ministryně financí za hnutí ANO) na vládě nesouhlasila,“ napsal Hamáček na Twitteru.

A Bednář vypěnil. Na sociální síti Facebook dal jasně najevo, že nedokáže pochopit, proč Hamáček hodil přes palubu ostatní zaměstnance státu. Přesně tak totiž jeho vyjádření vnímá.

„Jsem šokován. Chápu složitost doby, chápu napětí u zpracování rozpočtu, ale nechápu, že vláda hází své zaměstnance přes palubu v době, kdy právě oni realizují všechna vládní opatření ve prospěch firem, podnikatelů či živnostníků!“ rozčílil se Bednář.

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek si ještě přisadil, když Hamáčkovi připomněl, že je členem vlády stejně jako Alena Schillerová a rozpočet schvaluje kabinet jako celek, takže Hamáček nese za rozpočet stejnou odpovědnost jako Alena Schillerová.

A rukou společnou a nerozdílnou připravili ten nejhorší rozpočet v dějinách České republiky, tvrdí Kalousek.

„O.K. A co s tím budete dělat, pane 1. místopředsedo vlády. Zřejmě nic, protože rozpočet jste schválili. Proč nám to ale potom říkáte? Je to Váš rozpočet a jste za něj stejně odpovědný, jako Alena Schillerová. Mimochodem, je to nejhorší a nejprolhanější rozpočet v dějinách ČR,“ nešetřil Hamáčka Kalousek.

Jan Hamáček pod palbou

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček tam chtěl, ale... Jiří Dienstbier dal ránu Kroupovi

15:37 Hamáček tam chtěl, ale... Jiří Dienstbier dal ránu Kroupovi

Bývalý senátor, ministr a neúspěšný prezidentský kandidát ze sociální demokracie Jiří Dienstbier při…