Náměstek Stropnický promluvil o Pražských stavebních předpisech. Dá se prý čekat ledacos

04.01.2015 12:31 | Zprávy
autor: bra

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová sdělila v pátek v Českém rozhlase záměr ministerstva zrušit Pražské stavební předpisy. Podle všeho tak nevyhoví žádosti Prahy z prosince loňského roku, ve které náměstek primátorky Matěj Stropnický žádal o lhůtu 200 dnů na vyřešení připomínek ministerstva. Magistrát se informaci oficiálně dozví z dopisu, který MMR zašle do konce ledna. Stropnický vysvětloval, co se bude kolem Pražských stavebních předpisů dít dále, a to na serveru Lidovky.cz.

Náměstek Stropnický promluvil o Pražských stavebních předpisech. Dá se prý čekat ledacos
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

„Přesně uvidíme až podle oficiálního odůvodnění ministerstva. Záleží, jestli nám ministerstvo pozastaví jenom část předpisů, nebo celé. Do té doby jsme v rovině spekulací. V souladu s usnesením, které bylo přijato ještě před Vánoci, je jisté to, že do konce ledna předložím Radě hlavního města Prahy zadání novelizace Pražských stavebních předpisů. Ať už bude rozhodnutí ministerstva jakékoli,“ řekl náměstek Stropnický.

Hlavní problém je podle něj nejisté právní prostředí. „Do září tady platila obecně technická vyhláška, předchůdce prvních předpisů. Od 1. října se město řídí Pražskými stavebními předpisy. Pokud v průběhu ledna jejich platnost skončí a začne platit celostátní vyhláška, která v Praze nikdy neplatila, půjde o třetí právní předpis v průběhu půl roku. To není úplně fér vůči těm, kteří připravují stavební projekty a budou je tak muset poněkolikáté přepracovávat,“ uvedl Stropnický.

Veškeré případné soudní spory za náhradu škod budou totiž vedené proti státu. „Ministerstvo by mělo zvážit, jestli je riziko plynoucí z toho, že Pražské stavební předpisy budou platit větší než to, když nebudou platit. A ve kterém případě pak budou škody pro stát větší, “ dodává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…