Našeptávači proti Hradu i českým zájmům. Sobotkovi rádci to schytali od poslance vlastní strany. Čtěte jen u nás

07.01.2016 17:40

Skutečnost, že premiéru Sobotkovi radí Oto Novotný a Vladimír Špidla, je vážná chyba. Ve vyjádření zaslaném redakci serveru ParlamentníListy.cz to tvrdí sociálnědemokratický poslanec Jaroslav Foldyna. Oba poradce označil za „našeptávače proti prezidentovi“ s tím, že víc hledí k Bruselu než českým národním zájmům a jsou mimo realitu.

Našeptávači proti Hradu i českým zájmům. Sobotkovi rádci to schytali od poslance vlastní strany. Čtěte jen u nás
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

Bývalý premiér Vladimír Špidla (ČSSD) je šéfem týmu poradců premiéra Bohuslava Sobotky. Oto Novotný je politickým poradcem předsedy vlády, píše pro něho projevy a zřejmě i odpovědi pro rozhovory do médií. Oba pánové patří k liberálnímu křídlu strany, které reprezentuje například také Jiří Dienstbier.

Ještě před tím, než se hackeři nabourali do soukromých emailových schránek Novotného a Sobotky, hovořilo se naposledy o Otu Novotném koncem listopadu, když MF Dnes řekl, že za Sobotkovým útokem na prezidenta byla dlouhodobá příprava týmu jeho poradců.

Samotná skutečnost, že Špidla i Novotný jsou de facto hlavními Sobotkovými rádci, v aktuálním prohlášení kritizuje poslanec a též sociální demokrat Jaroslav Foldyna. Podle něho jde o velkou chybu.

„To, že premiérovi radí Oto Novotný, ale i Vladimír Špidla, považuji za vážnou chybu, která způsobila řadu problémů,“ je přesvědčen Foldyna.

Co přesně má na mysli? Třeba vztah ČSSD se svým bývalým předsedou a nyní prezidentem Milošem Zemanem. „Myslím si, že oba jsou našeptávači proti prezidentovi, oba jsou vzdáleni realitě a jejich rady mají i takovou hodnotu. Jejich postoje k ‚Bruselu‘ jsou více, než vztah k národním zájmům. A to je hlavní i v jejich postoji k migrační krizi,“ dodal Jaroslav Foldyna pro ParlamentníListy.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

6:57 „Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

Prezident Miloš Zeman se po svém znovuzvolení rozhodl dát premiérovi v demisi Andreji Babišovi hodně…