Naštvaný Michal Hašek: Víte o tom prd. Češi tady islám nechtějí!

27. 7. 2015 8:54

Rýpnutí hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška do brněnského zastupitele z hnutí Žít Brno Matěje Hollana za vstřícný postoj vůči muslimským přistěhovalcům, nadzvedlo ze židle Martina Freunda. Hollanův souputník z Žít Brno i brněnské radnice označil na sociální síti Facebook Haška za populistu, který surfuje na xenofobní vlně. Hejtman si to ale nenechal líbit a počastoval Freunda neméně štiplavým přirovnáním.

Naštvaný Michal Hašek: Víte o tom prd. Češi tady islám nechtějí!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek

„Je zbytečné stavět ploty a zavírat se. To je hloupé opatření, Evropa musí stavět na otevřenosti a nikoliv na izolacionismu. Ale musíme vědět, jak se to vyvíjí a nebýt z toho potom překvapení, když tady budou žít miliony lidí, kteří mají hodně jiný způsob uvažování. Evropa se bude někam posouvat a oni to budou chtít ovlivňovat, to je legitimní a správné,“ vysvětlil Hollan v rozhovoru pro server Neovlivní.cz svůj postoj k muslimské imigraci.

Aktivistova slova neunikla hejtmanovi Jihomoravského kraje Michalu Haškovi, který o Hollanovi složil posměšnou rýmovačku. „Mathew Hullan z Brna do Bruselu, ať Evropu zachrání od prů... Co nejdříve prosím,“ vyvěsil Hašek na svém facebookovém profilu.

Na Hollanovu obranu vzápětí vyrazil jeho souputník z Žít Brno a brněnské radnice Martin Freund. Podle něho je smutné, když se politik sociálně demokratické strany snaží získávat popularitu surfováním na xenofobní vlně. Podle Michala Haška je však vedle spíše Freund, který prý vysedává po kavárnách a barech, zatímco hejtman pendluje po jižní Moravě a hovoří s občany. A proto ví, že Češi islám nechtějí. To je realita, o které víte s prominutím prd,“ vpálil Hašek Freundovi. „Pokud chce kdokoliv k nám, je vítán, pokud bude respektovat a dodržovat naše pravidla. S tím máte nějaký problém? Surfovat neumím, a ani se to nehodlám učit, jen Matěj dnes s rozběhem naskočil na vlastní vidle,“ myslí si Hašek.

Zastupitel za Žít Brno kontroval tvrzením, že muslimští věřící netvoří homogenní celek, kterak naznačuje Hašek, nýbrž se jedná o heterogenní skupinu lidí, které spojuje pouze to, že si říkají muslimové. „Dodržovat naše pravidla (míněno zákony) samozřejmě musí každý, i vy. Ale to nemá mnoho co dělat s tím, v jakého boha věřím. Ale tohle všechno vy samozřejmě dobře víte, pane Hašku. Pouze doufáte, že stejně jako v případě vašich reakcí k Deklaraci smíření získáte touto rétorikou voliče určitého ustrojení. Tak doufám, že vám to stojí za to…“ konstatoval Freund.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Padáky, migy... Vondra a Vrbětice za miliardu. Co dělala ODS? Babiše vytočil dotaz od Černochové

21:15 Padáky, migy... Vondra a Vrbětice za miliardu. Co dělala ODS? Babiše vytočil dotaz od Černochové

Se svým projevem v Poslanecké sněmovně při jednání o vyslovení nedůvěry vládě vystoupila také posla…