Návladní Zeman zvažuje, že znovu otevře Babišovu kauzu

08.11.2019 22:30 | Zprávy
autor: vef

Ministerstvo spravedlnosti ve čtvrtek oznámilo, že rozhodnutí středočeského krajského úřadu o zastavení přestupkového řízení s premiérem Andrejem Babišem (ANO) nepřezkoumá. Nyní je tak poslední možností to, že do věci zasáhne Nejvyšší státní zastupitelství v čele s Pavlem Zemanem. Píše o tom server iRozhlas.cz.

Návladní Zeman zvažuje, že znovu otevře Babišovu kauzu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš při rozhovoru pro PL

Podle mluvčího Nejvyššího státního zastupitelství Petra Malého posuzuje instituce v současné době několik podnětů ve vztahu k rozhodnutí Krajského úřadu Středočeského kraje. „Přezkoumává zákonné předpoklady pro případné podání správní žaloby,“ uvedl mluvčí Petr Malý. 

Do kauzy už přitom mohlo vstoupit také Ministerstvo spravedlnosti, to však neshledalo důvody pro zahájení přezkumného řízení. 

Za správním řízením stojí organizace Transparency International. Pavel Zeman by nyní mohl proti rozhodnutí podat žalobu. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zveřejníte výsledky té vaší analýzy?

Opravdu by mě zajímalo, jak to s tím zdražováním na benzínkách je. Ze sebe nevěřím tomu, že se prodejci jen nesnaží zneužít situace. A když zjistíte, že ano, co uděláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„40 kauz na obraně, pane bože.“ Vondráček se ve studiu neudržel

15:45 „40 kauz na obraně, pane bože.“ Vondráček se ve studiu neudržel

„Naprosto se kašle na zájmy obyčejných lidí. Vidíme to třeba i u cen benzínu!“ nešetřil v Nedělní de…