Ne každý muslim je terorista, ale téměř každý terorista je muslim. Britské ministerstvo zveřejnilo šokující statistiky

17.03.2016 15:55

Britský deník The Express zveřejnil statistiky ministerstva vnitra vztahující se k trestným činům souvisejících s terorismem. V loňském roce úřady v tomto ohledu evidovaly 280 zadržených osob. Mezi nimi bylo také 45 žen a 16 dětí.

Ne každý muslim je terorista, ale téměř každý terorista je muslim. Britské ministerstvo zveřejnilo šokující statistiky
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Abú Bakr al-Bagdádí, vůdce Islámského státu

Největší nárůst byl zaznamenán v kategorii podezřelých mladších 18 let. V loňském roce bylo za patnáct let, kdy jsou tyto statistiky sledovány, zadrženo zdaleka nejvíc dětí. Z celkového počtu 280 podezřelých bylo následně 83 lidí obviněno a z tohoto počtu 38 také usvědčeno. „Ženy tvořily mezi zatčenými 16 %, což představuje v porovnání s rokem 2014 nárůst o šest procent,“ uvádí The Express s tím, že v prvním roce sledování těchto statistik tvořily ženy jen osm procent podezřelých.

Ze statistik rovněž vyplývá, že v roce 2015 meziročně klesl počet zatčených bílé pleti o 17 %. Všechny další etnické skupiny vykazovaly buď malé nebo žádné změny. „Nárůst se však naopak týká zadržených Britů či osob s dvojím občanstvím, kteří tvořili z celkového počtu 78 %. Zatímco před patnácti lety tyto skupiny obyvatelstva tvořily jen něco málo přes polovinu zadržených,“ informuje britský deník a přidává čísla týkající se počtu usvědčených teroristů, kteří se již nacházejí ve vězení.

K poslednímu dni roku 2015 si odpykávalo svůj trest související s terorismem v britských věznicích 143 osob, z nichž drtivou většinu tvořili muslimové (139). Přibližně dvě třetiny z nich svůj původ samy označovaly za asijský nebo britský. Narostl také počet propuštěných extremistů. „Za období do září 2015 jich bylo 128, což je dvojnásobek počtu propuštěných v předchozím sledovaném období. Z informací ministerstva vnitra dále vyplývá, že více než polovina z nich byla odsouzena k odnětí svobody ve výši jednoho až čtyř let.

K mírnému nárůstu také došlo u případů souvisejících s mezinárodním terorismem, které v loňském roce tvořily téměř 80 % z celkového počtu případů. „Minulý týden hovořil bývalý šéf Národního protiteroristického bezpečnostního úřadu Chris Phillips o tom, že džihádisté Islámského státu mají seznam tzv. měkkých cílů (obchodních center, dopravních uzlů atd.), na které by mohl být podniknut teroristický útok. Uvedl také, že pravděpodobnost útoku se zvyšuje, a vyzval veřejnost, aby byla obezřetná,“ cituje jej The Express s uvedením, že za poslední rok a půl úřady zmařily sedm pokusů o teroristický útok.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na toto se posaďte. Expert: Je to nevyhnutelné. Válka s muslimy! Začne to v jižní Francii a bude se to šířit...

19:50 Na toto se posaďte. Expert: Je to nevyhnutelné. Válka s muslimy! Začne to v jižní Francii a bude se to šířit...

Bezpečnostní analytik Lukáš Visingr varuje, že v příštích letech začne hned několik válečných konfli…