Také jsem s děsem v očích sledoval vystoupení Benjamina Kurase v pořadu České televize Interview 24 a nestačil se divit, kolik lží, polopravd a nesmyslů lze vyprodukovat během relativně krátké doby. Kuras byl divákům veřejnoprávní televize představen jako „publicista“, a ti mohli na vlastní oči sledovat, že publicistou může být kdokoliv, kdo plácá páté přes deváté a nebetyčně se mu práší od pusy. Dlužno dodat, že moderátorka pořadu Světlana Witovská byla naprosto slabá, až nekompetentní, a neschopná účinně vyvracet Kurasovy hoaxy.
Benjamin Kuras svých 23 minut slávy na veřejnoprávním médiu zahájil ve velkém, když se svezl na populární xenofobní náladě mnohých Čechů a prohlásil, že čelíme „invazi“. Zná snad pan Kuras skutečný význam termínu „invaze“, pokud viděl záběry z makedonsko-řecké hranice, kde byly tisíce uprchlíků včetně vyděšených malých dětí „konfrontováni“ se slzným plynem a obušky? Pro publicistovu informaci: Invaze je vpád ozbrojených složek na nepřátelské cizí státní území, případně na území neutrální nebo nepřítelem okupované, což lze v případě běženců a Kurasových verbálně oblíbených „migračních toků“ nazvat jen ve stavu nepříliš mírné nepříčetnosti.
Další perla následovala hned poté, co tento publicista podal očité svědectví z Itálie, když uvedl, že tato země je doslova „zaplavena“ a v některých italských městech si (asi) modrooký a plavovlasý našinec nepřipadá už jako v Itálii. Podle Úřadu Vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky se letos k 8. červnu podařilo do Evropy dostat 103 000 zoufalých lidí, prchajících před válkami a enormním strádáním zhusta způsobených západní civilizací, z čehož 54 000 z nich zamířilo do Itálie. Tato země, která je takříkajíc první na ráně, má kvůli nepříliš efektivní a imigrační politice Evropské unie samozřejmě jisté problémy, nicméně žije zde téměř 60 milionů obyvatel, takže onen nárůst obyvatelstva o necelou desetinu jednoho procenta za půl roku (za 5 let by to za předpokladu stávající migrační vlny bylo jedno procento s tím, že kdyby se azylová a imigrační politika EU zlepšila, Itálie nebo Řecko by nemusely čelit takovému břemenu) může jen těžko dostát Kurasovým populistickým tvrzením o ztrátě tváře italských měst.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Daniel Veselý