Nedělní klání u Moravce: Premiér Nečas versus stínový premiér Sobotka

17. 2. 2013 7:10

V nedělních otázkách Václava Moravce proti sobě zasednou premiér Petr Nečas (ODS) a jeho stínový protějšek z nejsilnější opoziční strana Bohuslav Sobotka (ČSSD). Jaká situace panuje ve dvou nejsilnějších politických stranách země po skončení přímé volby prezidenta? ČSSD řeší otázku, jak se postavit k budoucímu prezidentovi Zemanovi. ODS musí najít recept, jak vybřednout z těžkých volebních porážek.

Nedělní klání u Moravce: Premiér Nečas versus stínový premiér Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Moravec ve svém diskuzním pořadu
reklama

Jak si premiér Petr Nečas vedl v Bruselu při vyjednávání o rozpočtu EU na příštích sedm let? Při jednáních pohrozil ostatním zemím vetem. Díky tomu z Bruselu přijel s příslibem 20,5 miliardy eur pro Českou republiku v příštích letech. Předseda vlády je přesvědčen, že  jeho mise byla úspěšná, ale opozice to vidí jinak. Vyčítá vládě např. že nemá představu, jak s těmito prostředky naloží. Jakou představu by tedy měla sociální demokracie.

Od přímé volby prezidenta až k solárním panelům

Průzkumy ukazují, že ČSSD pravděpodobně vyhraje příští sněmovní volby. Co by změnila v hospodářské politice vlády? A jaký bude mít vztah k přímo zvolenému prezidentovi republiky Miloši Zemanovi (SPOZ)? Nejen o tom bude řeč v první hodině otázek.

Hostem druhé hodiny bude Alena Vitásková, předsedkyně Českého regulačního úřadu. Předsedkyně má k dispozici auditu provedeného na úřadě, ale tyto odmítá zveřejnit. Co jí k tomu vede? Informace z auditu už obdržela policie, aby prošetřila otázku, kdo nese odpovědnost za vysoké ceny elektřiny z obnovitelných zdrojů. Došlo v této oblasti k nějakým machinacím?  Výkonná ředitelka České fotovoltaické průmyslové asociace Zuzana Musilová podobné úvahy zásadně odmítá a hrozí paní Vitáskové trestním oznámením za nepřípustnou manipulaci s daty. I o tom bude řeč ve druhé hodině otázek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,A mě zavřou na tři!" 2 roky pro afrického násilníka v ČR: Klaus ml. se ozval. A i jiní, je zle

13:31 ,,A mě zavřou na tři!" 2 roky pro afrického násilníka v ČR: Klaus ml. se ozval. A i jiní, je zle

Dva roky a ústavní léčba, to je trest, který soud udělil Afričanovi, který na Litoměřicku znásilnil …