Nejvyšší soud neřešil vinu, jen imunitu, vysvětloval mluvčí Knötig

16. 7. 2013 22:32

Mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig v úterních Událostech, komentářích připomněl roli soudu a také jasně vymezil období, na jehož základě padlo rozhodnutí o propuštění trojice "rebelů".

Nejvyšší soud neřešil vinu, jen imunitu, vysvětloval mluvčí Knötig
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rebelové ODS Tluchoř a Fuksa
reklama

"Rozhodnutí se týká poslanců pana Šnajdra a pana Tluchoře. Zřejmě to tak dopadne i pro pana Fuksu, ten si ale zatím žádost nepodal. O propuštění ale rozhodoval nejvyšší státní zástupce," uvádí na pravou míru Knötig. "Rozhodnutím Nejvyššího soudu nebyla dotčena vina ani nevina, o té se nerozhodovalo," přibližuje s tím, že soud rozhodoval o jediném - zda se na období, kdy probíhala inkriminovaná jednání, vztahovala imunita.

"Zda tak jednali na půdě Poslanecké sněmovny," dodává Knötig. Toto období bylo soudem vymezeno termínem od 18. září do 7. listopadu minulého roku. "Každopádně expremiéra Petra Nečase se rozhodnutí určitě netýká. O nikom jiném Nejvyšší soud spor neřešil," dementoval mluvčí dohady o tom, zda se rozhodnutí soudu dotkne i kauzy Nagyová. "Ústava říká, že politik je chráněn Ústavou v momentě, kdy vykonává funkci poslance. Veřejnost se odůvodnění dozví během několika dnů," dodává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

20:53 Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V t…